RegionM terräng, Kerava 27.4.2019 AlueM maastot
F15 3 km
2. Melissa Lönnström 11.37
3. Ida Finell 12.20

RegionM Herrar/Damer, Tusby 3-4.6.2019 AlueM Miehet/Naiset
H 200m heat 3: 3. Viktor Kantele 22,70 (+1,3)  (sammanlagt 3.)
H 400m heat 2: 2. Benjamin Stendahl 50,46 (sammanlagt 2.)

SFIM/RegionM mångkamp 18.6.2019 Helsingfors/D
P15 5-kamp: 2. Santeri Puustinen 1.635p
(18,02/-1,5, 4,28/0,5, 2,40 28,25 3.34,23)
P15 5-kamp: 3. Linus Henriksson 1.614p
(17,93/-1,5, 4,24/0,9, 2,30, 27,72, 3.32,08)
F15 5-kamp: 7. Ida Finell 1.819p
(14,17w/2.5, 4,26/-1,3, 25,86, 1,33, 2.27,80)

RegionM H/D17-19, Borgå 22-23.7.2019, AlueM M/N 17-19
H19
100m: 3. Daniel Niva 11,47 +0,7
100m: 4. Henrik Illman 11,80 +0,7
100m: 5. Sebastian Lundqvist 12,08 +0,7
200m: 3. Daniel Niva 23,99 -0,8
200m: 4. Max Tallqvist 24,01 -0,8
200m: 6. Henrik Illman 24,70 -2,9
200m: 7. Sebastian Lundqvist 25,36 -2,9
H17
100m försök heat4: 5. Elliot Schmidt 12,65 +0,9
200m: 8. Niklas Tallqvist 24,49 -1,1
200m: 11. Emil Stade 25,41 -1,1
1500m: 1. Oscar Nyholm 4.34,23
Stav: 1. Niklas Tallqvist 362
Längd: 4. Emil Stade 5,70 +0,8
Längd: 7. Samuel Puustinen 4,69 +0,6
Längd: 8. Elliot Schmidt 4,67 -0,5
Tresteg: 1. Niklas Tallqvist 11,90 +0,7
Tresteg: 1. Thomas Isaksson 9,52 +1,8
Kula: 1. Jesse Sorvari 13,06
Kula: 3. Aron Johansson 9,91
Diskus: 3. Aron Johansson 25,91
Slägga: 2. Aron Johansson 38,32
Slägga: 3. Samuel Puustinen 37,61
D19
Kula: 1. Katri Erkkilä 11,52
Diskus: 3. Emilia Anttila 37,00
Slägga: 1. Jenna Sorvari 51,80
D17
100m försök heat 3: 3. Jannika Viljakainen 13,42 +1,6
200m: 9. Sandra Johansson 28,75 +0,0
800m: 2. Ida Finell 2.20,66
Längd: 7. Gisela Bergström 4,75 -0,6
Längd: 18. Jannika Viljakainen 4,27 +0,6
Längd: 20. Sandra Johansson 4,03 +0,9
Tresteg: 6. Gisela Bergström 10,15 +1,8
Tresteg: 10. Ida Finell 9,75 +1,1
Tresteg: 12. Sandra Johansson 9,53 +2,0
Kula: 5. Jannika Viljakainen 10,38
Diskus: 3. Emmy Ollas 33,03
Diskus: 8. Jannika Viljakainen 25,63
Slägga: 1. Amalia Lindén 50,27
Slägga: 2. Senja Pantti 49,18
Slägga: 5. Sara Puustinen 46,78
Slägga: 6. Emma Backlund 46,65
Slägga: 11. Sofia Wahlstedt 35,65

RegionM P/F 14-15, Helsingfors/D 29-30.7.2019
P15
100m final: 4. Emil Stade 12,17 -0,1
100m försök heat 1: 2. Emil Stade 12,16 +0,8
2000m: 2. Oscar Nyholm 2.22,53
Längd: 5. Emil Stade 5,42 -0,9
Slägga: 1. Aron Johansson 43,35
P14
300m: 4. Thomas Isaksson 45,29
100m häck: 2. Elliot Schmidt 15,72 +1,4
100m häck: 3. Linus Henriksson 17,69 +1,4
300m häck: 1. Linus Henriksson 50,97
Längd: 6. Thomas Isaksson 4,82 +0,7
Längd: 7. Samuel Puustinen 4,58 +1,9
Längd: 10. Linus Henriksson 4,48 -0,9
Tresteg: 4. Thomas Isaksson 10,09 +0,8
Tresteg: 6. Linus Henriksson 9,71 -0,4
Diskus: 5. Samuel Puustinen 26,87
Slägga: 2. Samuel Puustinen 42,38
Spjut: 8. Samuel Puustinen 26,81
F15
800m: 2. Carla Jalkanen 2.35,43
2000m: 1 Carla Jalkanen 7.31,08
Längd: 3. Gisela Bergström 4,77 +0,3
Tresteg: 2. Gisela Bergström 9,88 +0,7
Slägga: 1. Sara Puustinen 45,56
Slägga: 2. Sofia Wahlstedt 37,46
F14
300m: 3. Ida Finell 44,71
300m häck: 3. Ida Finell 49,01
Stav: 4. Selma Lepistö 2,50
Tresteg: 3. Ida Finell 9,90
Diskus: 1. Amalia Lindén 36,65
Diskus: 2. Ida Finell 26,27
Slägga: 1. Amalia Lindén 50,03

RegionM i stafett, Helsingfors/N 27-28.8.2019, AlueM viestit
H 4×100 m: 1. Akilles 41,18
Viktor Kantele, Willem Kajander, William Thor, Viktor Thor
H19 4×100 m : 3. Akilles 44,31
Henrik Illman, Daniel Niva, Max Tallqvist, Sebastian Lundqvist