Flying Finns terräng 4.5.Janakkala
P12 4 km: 14. Lauri Kortejärvi 8.15

Toukokuun kisat, 30.5 Helsingfors/D
D 800m : 4. Sara Kuivisto 56,82

400 m juoksupäivä, 2.6 Helsingfors/D
D 600m: 1. Sara Kuivisto 1.30,72

Tilastopajacup 1
, 4.6 Åbo
H 200m heat 3: 3. Isac Wedenberg 22,20 +0,8

Motonet GP, 5.6 Lahtis
H 100m heat 2: 3. Isac Wedenberg 11,05 +0,7
H 400m häck B-heat: 1.  Jonni Blomqvist 53,42

Marskin kisat, 8.6 Villmanstrand
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.05,88

Paavo Nurmi Games
, 11.6 Åbo
H 100m heat 2: 6. Willem Kajander 10,75 +1,4
H 400m häck: 4.  Jonni Blomqvist 53,07
D 1500m A-heat: 9. Sara Kuivisto 4.20,59

Youth Athletic Games, 14-16.6 Lahtis
H17 100m heat 3: 3. Niklas Tallqvist 12,18 -1,3
H17 tresteg: 10. Niklas Tallqvist 12,21 +0,5
P15 100m försök heat 2: 7. Jami Leppäkoski 13,34 -1,6
P15 800m: 5. Oscar Nyholm 2.15,65
P14 100m final B-heat: 6. Elliot Schmidt 12,61 +1,7
P14 100m försök heat 5: 3. Elliot Schmidt 12,79 -1,0
P14 300m heat 3: 3. Linus Henriksson 43,26
P14 100m häck final: 5. Elliot Schmidt 15,95 -0,3
P14 100m häck försök heat 1: 1. Elliot Schmidt 15,94 +1,6
P14 längd: 14. Thomas Isaksson 4,75 +0,8
P14 längd: 15. Elliot Schmidt 4,75 +1,7
P14 slägga: 4. Samuel Puustinen 40,49
P14 spjut: 4. Linus Henriksson 28,38
D17 100m försök heat 5: 7. Jannika Viljakainen 13,70 -1,5
D17 kula: 9. Jannika Viljakainen 11,19
D17 diskus: 7. Emmy Ollas 33,53
F14 800m heat 2: 1. Ida Finell 2.22,49
F13 60m försök heat 13: 5. Fanny Böhling 8,79 +1,2
F11 spjut: 17. Sarah Isaksson 17,37

PTS-meeting, 15.6 Samorin, SLO
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.05,88

Aktia Games
, 16.6 Raseborg/K
H 200m heat 1: 7. Benjamin Stendahl 23,21 +1,7  (sammanlagt 14.)
H 200m heat 2: 3. Willem Kajander 21,80 +2,0 (sammanlagt 3.)
H 110m häck löpning 1: 1. Viktor Kantele14,68 +3,7
H 110m häck löpning 2: 1. Viktor Kantele14,87 +2,2

Motonet GP, 19.6 Jyväskylä
H 110m häck löpning 1: 4. Viktor Kantele14,81 +1,4
H 110m häck löpning 2: 1. Viktor Kantele14,59 +2,4
H19 100m final: 8. Isac Wedenberg 14,59 +0,0
H19 100m försök heat 2: 1. Isac Wedenberg 10,95 +0,9

Kuortane Games, 22.6  Kuortane
100m heat 1: 4. Willem Kajander 10,73 +3,1 (sammanlagt 7.)
D 1500m: 1. Sara Kuivisto 4.17,05

Lival Games 26.6.2019 Siboo/Nickby
H 100m heat 2: 5. Henrik Illman BorgåAk 12,04 -1,5
H 100m heat 2: 6. Sebastian Lundqvist BorgåAk 12,50 -1,5
H 200m heat 1: 2. Sebastian Lundqvist BorgåAk 24,81 +4,0
H 200m heat 2: 4. Henrik Illman BorgåAk 24,23 +2,0
P15 100m: 1. Emil Stade BorgåAk 12,24 -0,3
P15 800m: 1. Oscar Nyholm BorgåAk 2.14,24
D 100m heat 1: 3. Sandra Granroth BorgåAk 14,71 -1,8
D 100m heat 4: 4. Noora Juslin BorgåAk 13,03 +0,0
D 200 m heat 3: 2. Amanda Liljendal BorgåAk 25,90 +0,6
D Längd: 1. Amanda Liljendal BorgåAk 5,56 +0.1
5,30/0.1 5,41/0.4 5,56/0.1 5,49 X 5,33/1.3
D17 Spjut: 6. Sandra Johansson BorgåAk 23,46
23,46 X 22,02 22,12 22,75 X
F15 100m heat 1: 3. Kajsa Grönqvist BorgåAk 17,66 -2,3
F15 100m heat 3: 4. Gisela Bergström BorgåAk 13,54 -0,6
F15 800m: 8. Melissa Lönnström BorgåAk 2.37,94
F13 60m heat 2: 1. Fanny Böhling BorgåAk 8,74 -1,8
F13 1000m: 2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 3.35,36
F13 Höjd: 1. Alexandra Kinnunen BorgåAk 1,36
1,15/O 1,20/O 1,24/O 1,28/O 1,32/O 1,36/O 1,40/XXX

Bestseller, 26.6 Goleniów, POL
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.02,85

BMC Grand Prix, 29.6 Watford, GBR
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.02,64

Diskuskarnevaalen 29.6 Lojo
D Diskus: 6. Emilia Anttila 36,32

Stavkarnevalen 27.6 Somero
H17 stav: 6. Niklas Tallqvist 3,60
P11 stav: 2. Tobias Tallqvist 2,10
Stavkarnevalen 30.6 Somero
H17 stav: 3. Niklas Tallqvist 4,05

Häckkarnevalen 27.6 Jämsänkoski
H 110m häck final: 3. Viktor Kantele 14,66 (+3,1)
H 110m häck försök heat 1: 2. Viktor Kantele 14,47 (+2,4)
H 400m häck heat 3: 3.  Jonni Blomqvist 53,45 (sammanlagt 3.)
D 100m häck B-heat: 3. Noora Juslin 14,81 (+3,0)
D 100m häck försök heat 1: 6. Noora Juslin 14,88 (+2,3)

Sprintkarnevalen 30.6 Jämsänkoski
H 100m A-heat: 5. Willem Kajander 10,83 (-1,0)
H 100m försök heat 2: 3. Willem Kajander 10,74 (+0,8)
H 100m försök heat 4: 5. Viktor Kantele 11,42 (-1,1)
H 400m heat 3: 3. Benjamin Stendahl 50,87 (sammanlagt 19.)
H19 100m försök heat 3: 5. Henrik Illman 11,91 (+0,4)
H19 200m försök heat 2: 4. Henrik Illman 24,13 (+0,5) (sammanlagt 10.)
D 100m försök heat 4: 6. Noora Juslin 12,99 (-1,0)

Släggkarnevalen 27.6 Kaustby
P15 slägga: 6. Aron johansson 44,02
P15 slägga: 7. Samuel Puustinen 43,94
D17 slägga: 12. Senja Pantti 46,19
D17 slägga: 13. Emma Backlund 46,19
F15 slägga: 6. Amalia Lindén 47,14
F15 slägga: 8. Sara Puustinen 43,25

Motonet GP, 3.7 Tammerfors
H 400m häck A-heat: 5.  Jonni Blomqvist 52,99
D 800m A-heat: 1.  Sara Kuivisto 2.04,01
D 100m häck försök heat 1: 7. Noora Juslin 14,96 (+1,1)

Häme Games Junior, 11.7 Riihimäki
P15 100m häck: 3. Linus Henriksson 17,54 (+0,8)
P15 tresteg: 3. Thomas Isaksson 10,12 (+2,3) (9,92 +1,1)
P15 tresteg: 7. Linus Henriksson 9,41 (+0,9)
F11 spjut: 7. Sarah Isaksson 16,04

Tilastopajacup 4, 16.7 Åbo
H 200m heat 2: 2. Willem Kajander 21,74 (-1,0)

Häme Games 18.7 Riihimäki
H 60 m heat 1: 3. Elliot Schmidt 7,95 (+2,6)
H 200 m heat 1: 4. Elliot Schmidt 27,30 (+0,9)

Motonet GP, 24.7 Joensuu
D 800m A-heat: 4.  Sara Kuivisto 2.04,09

Tilastopajacup 5, 25.7 Åbo
H 100m final: 2. Willem Kajander 10,55 (+2,2)
H 100m final: 7. Viktor Kantele 11,21 (+2,2)
H 100m försök heat 1: 1. Willem Kajander 10,68 (+2,7)
H 100m försök heat 2: 3. Viktor Kantele 11,22 (+1,2)
H 110m häck : 2. Viktor Kantele 14,4h (+2,1)

Lohja Junior Games, 26-28.7 Lojo
H19 100m : 1. Henrik Illman 11,98 (-0,6)
H19 400m final: 6. Henrik Illman 59,55
H17 Stav: 1. Niklas Tallqvist 4,00
H17 Stav: 10. Samuel Puustinen 2,40
P15 2000m: 1. Oscar Nyholm 6.24,64
P15 1500m hinder: 2. Oscar Nyholm 4.54,32
P14 3-steg: 4. Thomas Isaksson 9,94 (-1,9)
P14 Slägga: 2. Samuel Puustinen 44,23
P12 Stav: 1. Tobias Tallqvist 2,10
P9 400m: 4. Tobias Tallqvist 1.21,65
P9 Höjd: 1. Tobias Isaksson 1,21
P9 Kula: 3. Tobias Isaksson 6,43
P9 Spjut: 2. Tobias Tallqvist 21,45
D17 Slägga: 6. Senja Pantti 46,11
F14 100m försök heat 2: 5. Fanny Böhling 14,12 (+0,3)
F13 200m försök heat 3: 2. Fanny Böhling 28,14 (+1,4)  (sammanlagt 2.)
F13 Slägga: 3. Melina Lundqvist 35,07
F11 150m heat 1: 3. Erika Tallqvist 23,18 (+2,2) (sammanlagt 9.)
F11 60m häck heat 1: 5. Alina Nyholm 12,40 (sammanlagt 12.)
F11 Höjd: 3. Erika Tallqvist 1,21
F11 Kula: 4. Erika Tallqvist 8,09
F11 Spjut: 5. Alina Nyholm 15,24
F9 400m heat 1: 7. Elin Nyholm 1.35,80 (sammanlagt 15.)

Eltsun tähtikisat, 12.8 Helsingfors/D
H 100m heat 1: 2.  Victor Fagerholm 11,6 (-1,2) (sammanlagt 14.)
H 400m heat 3: 1.  Jonni Blomqvist 49,05 (sammanlagt 6.)
D Slägga: 4. Jenna Sorvari 52,52

Motonet GP, 18.8 Esbo/A
H 400m häck A-heat: 8.  Jonni Blomqvist 52,39
D 800m A-heat: 2.  Sara Kuivisto 2.03,02

Morton Games, 21.8 Dublin, IRL
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.03,13

Sverige- Finland, 24-25.8 Stockholm, SVE
H 400m häck: 4.  Jonni Blomqvist 52,61
D 800m : 2.  Sara Kuivisto 2.03,27
D 1500m : 2.  Sara Kuivisto 4.10,85

Tilastopajacup 6, 25.8 Åbo
H 200m heat 3: 1. Isac Wedenberg 22,18 +0,4 (sammanlagt 1.)
D 200m heat 1: 6. Noora Juslin 26,71 +1,0 (sammanlagt 14.)
D Längd: 2. Amanda Liljendal 5,86 +2,3   5,80 -0,3

VM, 27.9-2.10. Doha, QAT
D 800m heat 1 : 5.  Sara Kuivisto 2.03,15
D 1500m försök heat 1 : 11.  Sara Kuivisto 4.08,85

KLL-mästerskap 14-15.9 Laitila
P15 2000m: 3. Oscar Nyholm 6.29,91
P15 längd: 6. Thomas Isaksson 4,79 +1,8
P15 längd: 10. Linus Henriksson 3,31 +1,3
P15 Slägga: 7. Samuel Puustinen 45,91
F15 800m: 1. Ida Finell BorgåAk 2.24,58
P15 80m häck förösk: 9. Selma Lepistö 14,94 +1,7
F15 slägga: 4. Sara Puustinen 49,08
F15 slägga: 5. Amalia Lindén 44,50