Akilles terrängmästerskap del 1, 26.4.2021
Maastojuoksun mestaruuskilpailut  osa 1

Flickor 7 år 400 m
1. Charlotta Lauren 1.33

Pojkar 9 år 800 m
1. Robin Johansson 4.54

Flickor 9 år 800 m
1. Matilda Blom 3.24
2. Minea Haapsalo 3.33

Pojkar 10 år 1,0 km
1. Casper Nopanen 4.12

Flickor 10 år 1,0 km
1. Elin Nyholm 4.06
2. Vanessa Kinnunen 4.08

Pojkar 11 år 1,0 km
1.Tobias Isaksson 3.55
2.Tobias Tallqvist 3.56

Flickor 11 år 1,0 km
1. Alina Wiitala 4.05

Flickor 12 år 1,5 km
1. Clara Henriksson 7.44

Flickor 13 år 1,5 km
1. Isabella Stenbäck 6.31
2. Alina Nyholm 6.39
3. Erika Tallqvist 7,36

Pojkar 14 år 1,5 km
1. Albert Isaksson 7.03

Flickor 14 år 1,5 km
1. Isabell Leinonen 7.12

Pojkar 15 år
1. Lauri Kortejärvi 5.29

Flickor 15 år 1,5 km
1. Ronja Kronvall 5.50

Herrar 16 år 3,0 km
2. Linus Henriksson 13.08
1. Victor Lindroos 12.18

Damer 16 år 3,0 km
1. Ida Finell 12.53

Herrar 3,0 km
1. Tomi Lauren 12.09

 

Akilles terrängmästerskap del 2, 29.4.2021
Maastojuoksun mestaruuskilpailut  osa 2

Pojkar 7 år 50 m
1. Oscar Vickholm 1.45

Flickor 7 år 400 m
1. Charlotta Lauren 1.33

Pojkar 9 år 800 m
1. Elias Miettinen 3.15
2. Robin Johansson 4.25

Flickor 9 år 800 m
1. Matilda Blom 3.09
2. Minea Haapsalo 3.23

Pojkar 10 år 1,0 km
1. Casper Nopanen 4.47
2. Elias Lehikoinen 4.47

Flickor 10 år 1,0 km
1. Elin Nyholm 4.29

Pojkar 11 år 1,0 km
1.Tobias Isaksson 4.03

Flickor 12 år 1,5 km
1. Enni Vickholm 7.14

Flickor 13 år 1,5 km
1. Isabella Stenbäck 6.05
2. Alina Nyholm 6.18

Pojkar 14 år 1,5 km
1. Einar Vickholm 5.21
1. Albert Isaksson 6.56

Flickor 14 år 1,5 km
1. Isabell Leinonen 7.00

Pojkar 15 år
1. Linus Ekholm 5.17

Flickor 15 år 1,5 km
1. Ronja Kronvall 5.45

Herrar 16 år 3,0 km
2. Linus Henriksson 12.26
1. Victor Lindroos 11.49

Damer 16 år 3,0 km
1. Ida Finell 12.29

Herrar 17 år 3,0 km
1. Oscar Nyholm 10.41

Herrar 3,0 km
1. Jan Bremer 10.51
2. Santeri Kortejärvi 11.42
3. Tomi Lauren 11.51

 

 

Akilles terrängmästerskap del 3, 3.5.2021
Maastojuoksun mestaruuskilpailut  osa 3

Pojkar 7 år 400 m
1. Oscar Vickholm 1.44

Flickor 7 år 800 m
1. Charlotta Lauren 3.20

Pojkar 9 år 800 m
1. Oscar Saxlund 3.10
2. Lauri Sidoroff 3.18

Flickor 9 år 800 m
1. Matilda Blom 3.09
2. Minea Haapsalo 3.25

Pojkar 10 år 1,0 km
1. Casper Nopanen 5.01
2. Elias Lehikoinen 5.01
Pojkar 10 år 800 m
1. Elias Miettinen 3.18

Flickor 10 år 1,0 km
1. Elin Nyholm 4.22
2. Vanessa Kinnunen 4.25

Pojkar 11 år 1,0 km
1. Tobias Tallqvist 4.10

Flickor 11 år 1,0 km
1. Alina Wiitala 4.21

Flickor 12 år 1,5 km
1. Enni Vickholm 7.10
2. Clara Henriksson 7.14

Flickor 13 år 1,5 km
1. Isabella Stenbäck 6.08
2. Erika Tallqvist 7.11

Pojkar 14 år 1,5 km
1. Einar Vickholm 5.19
Pojkar 14 år 3,0 km
1. Rasmus Lund 10.56

Pojkar 15 år
1. Lauri Kortejärvi 5.16

Flickor 15 år 1,5 km
1. Ronja Kronvall 5.45

Herrar 17 år 3,0 km
1. Oscar Nyholm 10.43

Herrar 3,0 km
1. Santeri Kortejärvi 12.19