RegionM hinder, Kyrkslätt 6.7.2020 AlueM estejuoksut
H17: 1. Oscar Nyholm 6.37,79

RegionM mångkamp Lahtis 18-19.7.2020
H 10-kamp: 5. Victor Fagerholm 6.219p
(11.39/1.3 6.07/1.6 11.20 1.83 53.01 16.78/-1.6 34.97 3.90 52.08 5:05.17)
P15 5-kamp: 3. Linus Henriksson
2.201p
(15.79/-1.1 4.81/1.1 2.70 31.87 3:18.07)
P15 5-kamp: 4. Santeri Puustinen 1.994p

(18.72/-1.1 4.90/0.6 2.90 31.37 3:19.97)
D 7-kamp: 2. Amanda Liljendal 5.319p
(14.79/-0.6 1.60 11.72 25.36/0.9 5.47/1.9 47.90 2:28.97)

RegionM Herrar/Damer, Vanda/S 22-23.7.2020 AlueM Miehet/Naiset
H 200m heat 4: 3. Max Tallqvist 23,08 (+1,9)  (sammanlagt 9.)
H 400m heat 4: 3. Max Tallqvist 50,51 (sammanlagt 6.)
D Diskus: 6. Emilia Anttila 41,20
D Slägga: 3. Jenna Sorvari 50,04

RegionM H/D17-19, Helsingfors/D 27-28.7.2020, AlueM M/N 17-19
H19
200m: 1. Isac Wedenberg 22,31 -0,6
200m: 4. Max Tallqvist 23,41 -0,6
400m: 2. Isac Wedenberg 50,46
400m: 2. Max Tallqvist 50,52
Kula: 3. Linus Schmidt 8,99
Spjut: 3. Linus Schmidt 39,95
H17
200m: 6. Niklas Tallqvist 23,95 -0,1
1500m: 5. Oscar Nyholm 4.29,13
3000m: 5. Oscar Nyholm 9.46,95
Stav: 2. Niklas Tallqvist 3,95
Längd: 6. Niklas Tallqvist 5,89 +3,0, 5,84 +1,6
Kula: 5. Niklas Tallqvist 11,33
Kula: 7. Aron Johansson 9,65
Slägga: 3. Aron Johansson 42,75
D19
100m final: 8. Isabel Nieminen 13,27 -2,5
100m försök heat 1: 4. Isabel Nieminen 13,06 -1,5
200m heat 2: 3. Isabel Nieminen 27,17 -0,2 (sammalagt 8.)
400m: 2. Isabel Nieminen 64,1h
Diskus: 4. Emmy Ollas 32,25
D17
100m försök heat 4: 3. Gisela Bergström 13,39 -1,6
800m: 6. Carla Jalkanen 2.24,98
1500m: 6. Carla Jalkanen 5.01,01*
1500m: 15. Jessica Hjort 6.11,88
Längd: 1. Gisela Bergström 5,20 +0,7
Längd: 14. Sandra Johansson 4,62 -0,1
Längd: 18. Amanda Ekblom 4,56 +0,7
Längd: 23. Jannika Viljakainen 4,39 -0,1
Tresteg: 9. Sandra Johansson 10,21 +2,2
Längd: 11. Amanda Ekblom 10,13 +1,6
Tresteg: 14. Jannika Viljakainen 9,81 +12,3, 9,37 +1,6
Slägga: 6. Senja Pantti 47,18
Slägga: 7. Emma Backlund 46,07
Slägga: 9. Sara Puustinen 39,68
Slägga: 11. Sofia Wahlstedt 38,88

RegionM P/F 14-15, Borgå 29-30.7.2020  Resultat-Tulokset

RegionM i stafett, Hyvinge 1-2.9.2019, AlueM viestit
P15 4×100 m: 3. Akilles 48,39
Samuel Puustinen, Thomas Isaksson, Linus Henriksson, Linus Ekholm
P15 4×800 m: 4. Akilles 9.53,51
Samuel Puustinen, Linus Henriksson, Thomas Isaksson, Linus Ekholm
P15 4×80 m häck: 1. Akilles 47,19
Linus Henriksson, Thomas Isaksson, Samuel Puustinen, Elliot Schmidt
D17 4×100 m heat 1: 4. Akilles 55,21
Jessica Hjort, Fanny Böhling, Sandra Johansson, Emelie Hägglund (sammanlagt 11.)
D17 4×100 m heat 2: 4. Akilles 53,04
Ida Finell, Gisela Bergström, Jannika Viljakainen, Amanda Ekblom(sammanlagt 6.)
D17 3×800 m: 4. Akilles 7.37,07
Emelie Hägglund, Ida Suuronen, Ida Finell