Eteläisen Alueen viestit (NÅID, Helsy, UudY) - Södra regionens stafetter
Porvoo 15-16.6.2015 Borgå
  

TULOKSET - RESULTAT 15.6                                   2.pv 16.6  2.dagen

M 4 x 100 m
  1. Esbo If 2                                    42,19
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                      43,64
  3. Espoon Tapiot                                43,76
  4. Kenttäurheilijat -58 1                       44,09
  5. Esbo If 1                                    45,94
  6. Veikkolan Veikot                             48,36
     Helsingin Tarmo                                DNF
     Viipurin Urheilijat                            DNF
     Vantaan Salamat                                 DQ
     Riihimäen Kisko                                 DQ

Erä 1                
  1. Esbo If 2                                    42,19
        Tommi Eerola, Roope Saarinen, Tuukka Huuskola, Tobias Öhman
  2. Kenttäurheilijat -58 1                       44,09
        Aapo Alenius, Tuomas Kaukolahti, Sebastian Aaltonen, Andreas Lindström
  3. Veikkolan Veikot                             48,36
        Casper Råmark, Jakke Anttila, Patrick Råmark, Henry Ojala
     Helsingin Tarmo                                DNF
        Jere Liskojärvi, Abhijit Shirshikar, Alex Vääränen, Tuukka Heinonen
     Viipurin Urheilijat                            DNF
        Julius Kasule, Arttu Halmela, Teemu Poikela, Janne Harju

Erä 2                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      43,64
        Matias Linkoaho, Ossi Linkoaho, Jarkko Pesola, Elias Mäkelä
  2. Espoon Tapiot                                43,76
        Tommi Huoponen, Valtteri Sarasmaa, Kaius Huoponen, Pauli Hyvärinen
  3. Esbo If 1                                    45,94
        Juha Jokela, Eetu Kansanaho, Matti Vesterinen, Oscar Härkönen
     Vantaan Salamat                                 DQ
        Lasse Riihimäki, Simeon Rissanen, Douglas Dapaah-Agyemang, Nico Agard
     Riihimäen Kisko                                 DQ
        Arto Männistö, Olli Siirola, Kalle Syrjä, Tapio Nieminen

M 4 x 800 m
  1. Helsingfors Ifk                            8.30,73
        Jevgeni Aleksandrov, Samuli Manninen, Kerkko Visuri, Fabian Af Hällström
  2. Espoon Tapiot                              8.36,58
        Ossi Hakulinen, Mikko Purhonen, Henrik Kymäläinen, Aleksi Uusipere
  3. Vantaan Salamat                            9.23,35
        Simeon Rissanen, Arttu Turunen, Risto Niskanen, Mikko Mäkelä
  4. Porvoon Urheilijat                         9.59,32
        Jari Pekonen, Olli Uusitalo, Juha Heininen, Jari Uusitalo

M17 4 x 100 m
  1. Borgå Akilles 1                              44,37
  2. Helsingfors Ifk 1                            44,52
  3. If Sibbo-Vargarna                            44,84
  4. Espoon Tapiot                                45,86
  5. Karkkilan Pojat                              46,84
  6. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,63
  7. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,45
  8. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                48,61
  9. Borgå Akilles 2                              48,93
 10. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               49,19
 11. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                53,58
 12. Helsingfors Ifk 2                          1.00,06
     If Raseborg                                     DQ
     Janakkalan Jana                                 DQ
     Esbo If 1                                       DQ

Erä 1                
  1. Espoon Tapiot                                45,86
        Márk Szücs-Bártfai, Juuso Helpiö, Hiski Jatkola, Elias Nurmela
  2. Karkkilan Pojat                              46,84
        Kalle Mäenpää, Ilari Keränen, Samuli Mäkelä, Oskari Söderström
  3. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                48,61
        Ilmari Niiranen, Marcus Kytölä, Jermu Tarkiainen, Teemu Mustonen
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               49,19
        Henrik Tapio, Jere Niemi, Anton Pyssysalo, Arttu Saari
     Esbo If 1                                       DQ
        Robert Viloma, Matias Kari, Moritz Patenge, Robert Johansson

Erä 2                
  1. If Sibbo-Vargarna                            44,84
        Jonathan Nsukami, Mikael Granqvist, Elias Ylöstalo, Oscar Asikainen
  2. Helsingin Kisa-Veikot 2                      47,63
        Pyry Anttila, Chibunna Ezeabasirim, Daniel Aaltonen, Niko Viljola
  3. Borgå Akilles 2                              48,93
        Henrik Illman, Sebastian Lundqvist, Max Tallqvist, Isac Wedenberg
  4. Helsingfors Ifk 2                          1.00,06
        Pavel Mäkinen, Ahmed Ibrahim, Ahmed Ahmed, Toma Lahtinen
     If Raseborg                                     DQ
        Philip Nynäs, Jonathan Himberg, Robin Dahlström, Karan Forsström

Erä 3                
  1. Borgå Akilles 1                              44,37
        Teemu Gustavson, Lauri Tuomilehto, Henri Puumalainen, Samuel Kouri
  2. Helsingfors Ifk 1                            44,52
        Anton Tallbacka, Pekka Sinkkonen, Daniel Lundmark, Jesse Lehtimäki
  3. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,45
        Erik Öhberg, Vincent Quednau, Mikael Lindberg, Leonard Quednau
  4. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                53,58
        Jesper Jääskeläinen, Niilo Kantoniemi, Aapo Nieminen, Santeri Tuomi
     Janakkalan Jana                                 DQ
        Vesa Koppinen, Juho Rönkä, Iikka Alingue, Valtteri Välläri

M17 3 x 800 m
  1. Helsingfors Ifk 1                          6.21,83
        Casimir Engblom, Hugo Åström, Pekka Sinkkonen
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    6.27,64
        Chibunna Ezeabasirim, Niko Viljola, Vincent Quednau
  3. Helsingfors Ifk 2                          6.31,59
        Lauri Siltanen, Ahmed Ibrahim, Ahmed Ahmed
  4. Kenttäurheilijat -58 1                     6.32,01
        Samuel Korhonen, Joni Hava, Leo Uusimäki
  5. Espoon Tapiot                              6.37,53
        Juhani Sarasmaa, Max Mandelin, Tomi Lehto
  6. Karkkilan Pojat                            6.49,72
        Matias Äikäs, Jere Alen, Samuli Mäkelä
  7. Esbo If 1                                  6.54,16
        Robert Johansson, Matias Kari, Kim Kytölä
  8. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             7.02,30
        Jere Niemi, Jaakko Määttänen, Anton Pyssysalo
  9. Kenttäurheilijat -58 2                     7.15,61
        Miikka Ojala, Juuso Hava, Otto Kahilainen
 10. Janakkalan Jana                            7.32,81
        Olli Harju, Ville Harju, Valtteri Välläri
 11. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              7.41,85
        Matias Jukka, Teemu Mustonen, Santeri Tuomi
 12. If Raseborg                                7.52,61
        Jonathan Himberg, Philip Nynäs, Robin Dahlström

M19 4 x 100 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      43,10
  2. Borgå Akilles 1                              43,20
  3. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                   44,02
  4. Helsingfors Ifk                              44,71
  5. If Sibbo-Vargarna                            45,63
  6. Karkkilan Pojat                              47,38
  7. Vantaan Salamat                              47,79

Erä 1                
  1. If Sibbo-Vargarna                            45,63
        Joona Luotonen, Edward Lindberg, Marc Sundén, Emil Helenius
  2. Karkkilan Pojat                              47,38
        Pyry Keränen, Jami Heino, Santeri Söderström, Joonatan Mäkelä
  3. Vantaan Salamat                              47,79
        Arttu Turunen, Alexei Kramm, Risto Niskanen, Oula Mattila

Erä 2                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      43,10
        Joni Heikkilä, Elmo Rantala, Niklas Bryggare, David Dawkins
  2. Borgå Akilles 1                              43,20
        Victor Fagerholm, Willem Kajander, Jani Backman, Viktor Kantele
  3. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                   44,02
        Santeri Tanner, Mikke Jaakkola, Tatu Tyrväinen, Artturi Salonen
  4. Helsingfors Ifk                              44,71
        Aleksi Sohlman, Omar Mountassir, Daniel Björklund, Juho Rinne

M19 3 x 800 m
  1. If Raseborg                                6.24,77
        Tuomas Puputti, Rasmus Vidjeskog, Lasse Minkkinen
  2. Helsingfors Ifk                            6.35,57
        Ilari Visuri, Kare Visuri, Omar Mountassir
  3. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                 6.42,97
        Artturi Salonen, Vesa Lahtinen, Tatu Tyrväinen

N 4 x 100 m
  1. Helsingfors Ifk 1                            47,01
  2. Kenttäurheilijat -58 1                       49,26
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               50,61
  4. Esbo If 1                                    50,96
  5. Helsingfors Ifk 2                            52,79
  6. Vantaan Salamat                              54,91
     Helsingin Kisa-Veikot 1                        DNF

Erä 1                
  1. Kenttäurheilijat -58 1                       49,26
        Tiia Rikamaa, Anne-Mari Lehtiö, Petra Perttula, Pauliina Perttula
  2. Helsingfors Ifk 2                            52,79
        Andrea Österman, Emelie Österman, Linda Aho, Malin Wilen
  3. Vantaan Salamat                              54,91
        Sofia Laitila, Julia Vasama, Outi Mattila, Minna Latvanen

Erä 2                
  1. Helsingfors Ifk 1                            47,01
        Jasmin Showlah, Heini Vainionpää, Cecilia Sandell, Viivi Lehikoinen
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               50,61
        Heini Gråsten, Milla Kelo, Niina Kelo, Eveliina Määttänen
  3. Esbo If 1                                    50,96
        Jenny Fagerstedt, Meri Hukkinen, Kira Kytölä, Roosa Rahunen
     Helsingin Kisa-Veikot 1                        DNF
        Sara Vorselman, Kamilla Nurminen, Beda Eronen, Kristiina Vuorvirta

N 4 x 800 m
  1. Esbo If 1                                 10.14,11
        Jasmin Koivunen, Jenny Fagerstedt, Jenny Vuonoranta, Riitta Paasio
  2. Runners Club                              11.17,11
        Laura Hievanen, Mari Ulkuniemi, Kaija Sivonen, Saara Malinen

N17 4 x 100 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,34
  2. Espoon Tapiot                                48,83
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               49,03
  4. Borgå Akilles 1                              51,02
  5. Esbo If 1                                    51,21
  6. Janakkalan Jana                              51,56
  7. Helsingfors Ifk                              51,93
  8. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                   52,03
  9. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2               52,16
 10. If Raseborg                                  52,77
 11. Helsingin Kisa-Veikot 2                      52,87
 12. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                53,17
 13. Karkkilan Pojat                              53,45
 14. Kenttäurheilijat -58 1                       53,78
 15. Nurmijärven Yleisurheilu                     53,86
 16. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 3               54,22
 17. Helsingin Kisa-Veikot 3                      54,59
 18. Veikkolan Veikot                             55,66
 19. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                55,80
 20. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 4               58,29
 21. Helsingin Tarmo                              59,93
     Helsingin Kisa-Veikot 4                         DQ

Erä 1                
  1. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                53,17
        Iida Tolonen, Nelli Talvitie, Emilia Mikkola, Emma Simberg
  2. Karkkilan Pojat                              53,45
        Emmi Saramäki, Venla Saramäki, Malla Majasalmi, Jenni Heino
  3. Kenttäurheilijat -58 1                       53,78
        Petriina Perttula, Milla Latvasalo, Jenny Karlsson, Yasmin Elgeraia
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 4               58,29
        Lotta Kolehmainen, Eve Weckström, Klaara Kolehmainen, Hertta Hankimaa
     Helsingin Kisa-Veikot 4                         DQ
        Emmi Virtanen, Elina Rasp, Laura Sipiläinen, Miisa Paulamäki

Erä 2                
  1. Janakkalan Jana                              51,56
        Nelli Kostekivi, Ella Junnila, Saaga Mäkitammi, Jenna Pohjonen
  2. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                   52,03
        Vilma Hakala, Sini Saari, Maiju Merivirta, Anni Karhu
  3. If Raseborg                                  52,77
        Anna Dahlström, Nicolina Nynäs, Lotta Lahtinen, Tiia Gustafsson
  4. Nurmijärven Yleisurheilu                     53,86
        Minja Nurminen, Pinja Porokari, Ida Andersson, Nelli Kantelinen
  5. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 3               54,22
        Janina Pykäri, Emmi Kemppainen, Ruusu Nurmi, Katri Gauriloff
  6. Helsingin Kisa-Veikot 3                      54,59
        Nina Kaitemo, Chloe Hagues, Essi Davies, Marina Merjamaa

Erä 3                
  1. Borgå Akilles 1                              51,02
        Emilia Anttila, Sandra Liljendal, Filippa Tallqvist, Amanda Liljendal
  2. Helsingfors Ifk                              51,93
        Emma Falck, Cassandra Karjalainen, Tilda Lipasti, Sanni Pajasmaa
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2               52,16
        Melina Rajulin, Elina Kujala, Nelly Roukala, Runo Rantala
  4. Helsingin Kisa-Veikot 2                      52,87
        Sara Siltala, Sofie Roos, Elli Häikiö, Marisa Värtinen
  5. Helsingin Tarmo                              59,93
        Noora Riuttamäki, Elsa Kattainen, Hilla Paakkanen, Silja Laaksonen

Erä 4                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      48,34
        Anni Siirtola, Charlotta Bützow, Heidi Parikka, Kira Kruuti
  2. Espoon Tapiot                                48,83
        Satu Nissilä, Anni Jäntti, Mette Gerkman, Iiris Peterzéns
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1               49,03
        Kerttu Latvala, Sanni Mahonen, Iina-Kaisa Mäkelä, Rosanna Rajulin
  4. Esbo If 1                                    51,21
        Nadja Bucher, Riina Rautelin, Vanessa Ekstam, Claudia Gripenberg
  5. Veikkolan Veikot                             55,66
        Inka Hellman, Tuuli Heikkilä, Pihla Aho, Lotta Hovi
  6. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2                55,80
        Tia Palmunen, Elina Sokka, Saara Saalo, Ida Forsstén

N17 3 x 800 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    7.20,10
        Marina Merjamaa, Marleena Tulkki, Ada Outinen
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             7.39,84
        Ruusu Nurmi, Hertta Hankimaa, Katri Gauriloff
  3. Espoon Tapiot                              7.41,61
        Lotta Penttinen, Laura Putkiranta, Emma Karhu
  4. Esbo If 1                                  7.47,10
        Vanessa Ekstam, Sofia Grön, Ella Auvinen
  5. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              7.50,80
        Saara Saalo, Emma Simberg, Kaarina Lehtonen
  6. Mäntsälän Urheilijat                       7.58,13
        Liinu Nummela, Roosa Pelkonen, Laura Nurminen
  7. Nurmijärven Yleisurheilu                   8.08,84
        Pinja Porokari, Ida Andersson, Minja Nurminen
  8. Veikkolan Veikot                           8.15,29
        Lotta Hovi, Pihla Aho, Tuuli Heikkilä
  9. Karkkilan Pojat                            8.39,34
        Alexandra Lipaeva, Paula Sundström, Malla Majasalmi

N19 4 x 100 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      50,20
  2. Helsingfors Ifk 1                            51,22
  2. Esbo If 1                                    51,22
  4. Espoon Tapiot                                51,35
  5. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                52,65
  6. Helsingfors Ifk 2                            54,38
  7. Veikkolan Veikot                             55,21
     Vantaan Salamat                                DNS

Erä 1                
  1. Esbo If 1                                    51,22
        Susanna Savolainen, Eliisa Räsänen, Katariina Liipo, Saga Rekonen
  2. Helsingfors Ifk 2                            54,38
        Ida Turunen, Carmen Antonio, Sahra Laine, Vilma Törmälä
  3. Veikkolan Veikot                             55,21
        Jasmin Honka, Anna Hovi, Katriina Sonninen, Veera Tulonen
     Vantaan Salamat                                DNS

Erä 2                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      50,20
        Veera Miettinen, Pii Pankakoski, Annika Hannola, Janette Rinne
  2. Helsingfors Ifk 1                            51,22
        Jenna Konttila, Sandra Ekblom, Pinja Pikkupeura, Suvi Eerikäinen
  3. Espoon Tapiot                                51,35
        Susanna Kumpulainen, Iida Loukkaanhuhta, Katariina Kontio, Annina Hirvinen
  4. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1                52,65
        Emilia Palmu, Maria Kytölä, Tanja Sorvari, Hanna-Mari Saalo

N19 3 x 800 m
  1. Esbo If 1                                  7.21,20
        Saga Rekonen, Josefina Paqvalen, Eliisa Räsänen
  2. Veikkolan Veikot                           7.33,62
        Veera Tulonen, Anna Hovi, Anni Penttilä
  3. Sjundeå If 1                               7.39,42
        Rebecca Hannén, Sigrid Berglund, Isabella Hannén
  4. Espoon Tapiot                              7.47,34
        Sofia Muinonen, Annina Hirvinen, Katariina Kontio
  5. Helsingfors Ifk                            8.31,11
        Vilma Törmälä, Nina Leivo, Erica Piksilä


Alueviestit (NÅID, Helsy, UudY)
Porvoo 16.6.2015

TULOKSET - RESULTAT 16.6

M 4 x 400 m
  1. Helsingfors Ifk                            3.23,55
        Jevgeni Aleksandrov, Ilari Mäkinen, Johan Versluis, Gustav Klingstedt
  2. Kenttäurheilijat -58 1                     3.26,09
        Aapo Alenius, Tuomas Kaukolahti, Sebastian Aaltonen, Ville Lampinen
  3. Esbo If 1                                  3.34,50
        Roope Saarinen, Eetu Kansanaho, Matti Vesterinen, Tobias Öhman
  4. Espoon Tapiot                              3.40,42
        Pauli Hyvärinen, Henrik Kymäläinen, Max Mandelin, Aleksi Uusipere
  5. Vantaan Salamat                            3.47,54
        Nico Agard, Risto Niskanen, Simeon Rissanen, Arttu Turunen

M 4 x 1500 m
  1. Espoon Tapiot                             18.18,32
        Liiban Hagiali, Mikko Purhonen, Henrik Kymäläinen, Aleksi Uusipere
  2. Kenttäurheilijat -58 1                    18.26,37
        Mikko Kuusela, Aki Ojanen, Konsta Kajan, Toni Piispa
  3. Helsingfors Ifk                           18.32,02
        Kerkko Visuri, Samuli Manninen, Fabian Af Hällström, Ilari Visuri
  4. Janakkalan Jana                           19.33,68
        Janne Niemi, Ismo Ylenius, Ismaeel Nakuda, Ville-Veikko Hanninen
  5. Vantaan Salamat                           19.48,21
        Simeon Rissanen, Arttu Turunen, Risto Niskanen, Mikko Mäkelä
  6. Porvoon Urheilijat                        20.34,34
        Jari Pekonen, Olli Uusitalo, Juha Heininen, Jari Uusitalo
  7. Kenttäurheilijat -58 2                    21.50,28
        Jarmo Viitanen, Petri Erkkilä, Tuomas Nupponen, Timo Alatalkkari

M17 4 x 300 m
  1. Helsingfors Ifk 1                          2.27,58
  2. Borgå Akilles 1                            2.30,18
  3. Janakkalan Jana                            2.34,89
  4. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.36,48
  5. Helsingfors Ifk 2                          2.36,58
  6. Kenttäurheilijat -58 1                     2.40,82
  7. Espoon Tapiot                              2.44,30
  8. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              2.44,57
  9. Helsingfors Ifk 3                          2.48,04
 10. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             2.50,16
 11. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2              2.58,14

Erä 1                
  1. Kenttäurheilijat -58 1                     2.40,82
        Leo Uusimäki, Joni Hava, Samuel Korhonen, Miikka Ojala
  2. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              2.44,57
        Marcus Kytölä, Ilmari Niiranen, Jermu Tarkiainen, Teemu Mustonen
  3. Helsingfors Ifk 3                          2.48,04
        Aleksi Sohlman, Tatu Heikkinen, Ossian Newby, Aleksi Mutanen
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             2.50,16
        Arttu Saari, Jere Niemi, Jaakko Määttänen, Anton Pyssysalo
  5. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2              2.58,14
        Aapo Nieminen, Niilo Kantoniemi, Matias Jukka, Jesper Jääskeläinen

Erä 2                
  1. Helsingfors Ifk 1                          2.27,58
        Anton Tallbacka, Pekka Sinkkonen, Daniel Lundmark, Jesse Lehtimäki
  2. Borgå Akilles 1                            2.30,18
        Teemu Gustavson, Henri Puumalainen, Lauri Tuomilehto, Samuel Kouri
  3. Janakkalan Jana                            2.34,89
        Valtteri Välläri, Juho Rönkä, Juuso Junnila, Iikka Alingue
  4. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.36,48
        Leonard Quednau, Chibunna Ezeabasirim, Vincent Quednau, Niko Viljola
  5. Helsingfors Ifk 2                          2.36,58
        Ahmed Ahmed, Casimir Engblom, Pavel Mäkinen, Ahmed Ibrahim
  6. Espoon Tapiot                              2.44,30
        Juuso Helpiö, Tuomas Lehto, Juhani Sarasmaa, Elias Nurmela

M17 4 x 100 m aj
  1. Helsingfors Ifk                              56,83
        Tatu Heikkinen, Anton Tallbacka, Ahmed Ibrahim, Pekka Sinkkonen
  2. Karkkilan Pojat                              59,04
        Oskari Söderström, Ilari Keränen, Samuli Mäkelä, Kalle Mäenpää
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             1.08,40
        Henrik Tapio, Jere Niemi, Jaakko Määttänen, Arttu Saari

M19 4 x 400 m
  1. Helsingfors Ifk                            3.29,60
        Juho Rinne, Omar Mountassir, Daniel Björklund, Jani Rastas
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    3.35,86
        Samuel Vorselman, Elmo Rantala, David Dawkins, Niklas Bryggare
  3. Espoon Tapiot                              3.37,22
        Valtteri Sarasmaa, Oskar Niva, Hiski Jatkola, Tomi Lehto
  4. If Sibbo-Vargarna                          3.39,08
        Marc Sundén, Mikael Granqvist, Elias Ylöstalo, Edward Lindberg
  5. Länsi-Uudenmaan Urheilijat                 3.42,62
        Santeri Tanner, Artturi Salonen, Mikke Jaakkola, Tatu Tyrväinen
     If Raseborg                                    DNS

M19 4 x 100 m aj
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      56,66
  2. Espoon Tapiot                                56,73
  3. Helsingin Tarmo                            1.05,67
     If Sibbo-Vargarna                               DQ

Erä 1                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                      56,66
        Elmo Rantala, David Dawkins, Jaakko Kuismanen, Niklas Bryggare
  2. Espoon Tapiot                                56,73
        Oskar Niva, Hiski Jatkola, Valtteri Sarasmaa, Márk Szücs-Bártfai

Erä 2                
  1. Helsingin Tarmo                            1.05,67
        Jere Liskojärvi, Alex Vääränen, Amos Häikiö, Tuukka Heinonen
     If Sibbo-Vargarna                               DQ
        Joona Luotonen, Edward Lindberg, Casper Tillander, Elias Ylöstalo

N 4 x 400 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    4.01,34
  2. Helsingfors Ifk                            4.01,81
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             4.02,80
  4. Kenttäurheilijat -58 1                     4.04,82
  5. Espoon Tapiot                              4.17,83
  6. Esbo If 1                                  4.20,07
  7. Vantaan Salamat                            4.32,69

Erä 1 
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    4.01,34
        Beda Eronen, Rauha Buchwald, Amira Chokairy, Oona Hujanen
  2. Kenttäurheilijat -58 1                     4.04,82
        Anne-Mari Lehtiö, Alma-Sofia Mäkelä, Hilla Uusimäki, Tiia Rikamaa
  3. Vantaan Salamat                            4.32,69
        Outi Mattila, Minna Latvanen, Saana Keskinen, Olivia Leino

Erä 2    
  1. Helsingfors Ifk                            4.01,81
        Emma Falck, Heini Vainionpää, Linda Aho, Viivi Lehikoinen
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             4.02,80
        Nelly Roukala, Hanna Liukka, Milla Kelo, Eveliina Määttänen
  3. Espoon Tapiot                              4.17,83
        Annina Hirvinen, Sofia Muinonen, Lotta Penttinen, Maria Aaltonen
  4. Esbo If 1                                  4.20,07
        Vanessa Ekstam, Meri Hukkinen, Jenny Fagerstedt, Jenny Vuonoranta

N17 4 x 300 m
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.47,47
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             2.47,93
  3. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.55,91
  4. Esbo If 1                                  3.01,60
  5. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2             3.01,82
  6. Borgå Akilles 1                            3.02,28
  7. If Raseborg                                3.02,48
  8. Nurmijärven Yleisurheilu                   3.04,66
  9. Helsingin Kisa-Veikot 3                    3.04,79
 10. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              3.05,36
 11. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 3             3.09,90
 12. Janakkalan Jana                            3.13,39
 13. Esbo If 2                                  3.13,53
 14. Mäntsälän Urheilijat                       3.13,59
 15. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2              3.15,24
 16. Kenttäurheilijat -58 1                     3.15,74
     Espoon Tapiot                                  DNS

Erä 1  
  1. Helsingin Kisa-Veikot 3                    3.04,79
        Sara Siltala, Marina Merjamaa, Elina Rasp, Emmi Virtanen
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 3             3.09,90
        Melina Rajulin, Meeri Manninen, Janina Pykäri, Emmi Kemppainen
  3. Janakkalan Jana                            3.13,39
        Jenna Pohjonen, Ella Junnila, Lili-Marie Nurminen, Nelli Kostekivi
  4. Hyvinkään Seudun Urheilijat 2              3.15,24
        Elina Sokka, Ida Forsstén, Nelli Talvitie, Emilia Mikkola
     Espoon Tapiot                                  DNS
        Susanna Kumpulainen, Annina Hirvinen, Kia Laisi, Katariina Kontio

Erä 2 
  1. Helsingin Kisa-Veikot 2                    2.55,91
        Veera Miettinen, Sofie Roos, Marisa Värtinen, Elli Häikiö
  2. Esbo If 1                                  3.01,60
        Kaisla Torppa, Ella Auvinen, Jennifer Holmberg, Iida Kalliomäki
  3. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2             3.01,82
        Rosanna Rajulin, Elina Kujala, Ruusu Nurmi, Katri Gauriloff
  4. Borgå Akilles 1                            3.02,28
        Amanda Liljendal, Filippa Tallqvist, Emilia Anttila, Sandra Liljendal
  5. If Raseborg                                3.02,48
        Anna Dahlström, Nicolina Nynäs, Lotta Lahtinen, Tiia Gustafsson
  6. Mäntsälän Urheilijat                       3.13,59
        Laura Nurminen, Liinu Nummela, Roosa Pelkonen, Vilma Rönkä

Erä 3 
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    2.47,47
        Heidi Parikka, Anni Siirtola, Charlotta Bützow, Kira Kruuti
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             2.47,93
        Kerttu Latvala, Iina-Kaisa Mäkelä, Sanni Mahonen, Saara Hakanen
  3. Nurmijärven Yleisurheilu                   3.04,66
        Pinja Porokari, Ida Andersson, Nelli Kantelinen, Minja Nurminen
  4. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              3.05,36
        Hanna-Mari Saalo, Tanja Sorvari, Iida Tolonen, Emma Simberg
  5. Esbo If 2                                  3.13,53
        Netta Kantanen, Molly Pastewka, Sofia Grön, Riina Rautelin
  6. Kenttäurheilijat -58 1                     3.15,74
        Petriina Perttula, Milla Latvasalo, Jenny Karlsson, Henna Toivonen

N17 4 x 100 m aj
  1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             1.01,14
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.01,20
  3. Espoon Tapiot                              1.05,61
  4. Nurmijärven Yleisurheilu                   1.07,80
  5. Janakkalan Jana                            1.09,83
  6. Esbo If 1                                  1.10,33
  7. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              1.11,20

Erä 1  
  1. Espoon Tapiot                              1.05,61
        Katariina Kontio, Emma Karhu, Jannika Niemelä, Susanna Kumpulainen
  2. Janakkalan Jana                            1.09,83
        Sanni Kuparinen, Ella Junnila, Jenna Pohjonen, Maisa-Iida Koskela

Erä 2                
  1. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.01,20
        Anni Siirtola, Heidi Parikka, Charlotta Bützow, Kira Kruuti
  2. Hyvinkään Seudun Urheilijat 1              1.11,20
        Tanja Sorvari, Hanna-Mari Saalo, Emilia Mikkola, Ida Forsstén

Erä 3                
  1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1             1.01,14
        Sanni Mahonen, Iina-Kaisa Mäkelä, Rosanna Rajulin, Saara Hakanen
  2. Nurmijärven Yleisurheilu                   1.07,80
        Pinja Porokari, Ida Andersson, Minja Nurminen, Nelli Kantelinen
  3. Esbo If 1                                  1.10,33
        Riina Rautelin, Ella Auvinen, Jennifer Holmberg, Molly Pastewka

N19 4 x 400 m
  1. Esbo If 1                                  4.02,83
        Josefina Paqvalen, Saga Rekonen, Eliisa Räsänen, Jessica Rautelin
  2. Espoon Tapiot 1                            4.05,21
        Saara Keskitalo, Satu Nissilä, Reetta Kämäräinen, Anni Jäntti
  3. Veikkolan Veikot                           4.19,68
        Anna Hovi, Lotta Hovi, Anni Penttilä, Veera Tulonen
  4. Helsingfors Ifk                            4.24,94
        Pinja Pikkupeura, Jenna Konttila, Nina Leivo, Vilma Törmälä
     Helsingin Kisa-Veikot 1                        DNF
        Ada Outinen, Pii Pankakoski, Annika Hannola, Inka Laakso
     Espoon Tapiot 2                                DNS
        Laura Putkiranta, Isabella Jääsvuo, Annina Hirvinen, Camilla Kohl

N19 4 x 100 m aj
  1. Esbo If 1                                  1.02,62
  2. Espoon Tapiot                              1.02,97
  3. Helsingfors Ifk                            1.03,62
  4. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.06,65

Erä 1                
  1. Espoon Tapiot                              1.02,97
        Reetta Kämäräinen, Laura Putkiranta, Camilla Kohl, Iiris Peterzéns
  2. Helsingfors Ifk                            1.03,62
        Veronica Rohula, Pinja Pikkupeura, Carmen Antonio, Suvi Eerikäinen

Erä 2                
  1. Esbo If 1                                  1.02,62
        Katariina Liipo, Josefina Paqvalen, Jasmin Koivunen, Jessica Rautelin
  2. Helsingin Kisa-Veikot 1                    1.06,65
        Pii Pankakoski, Annika Hannola, Laura Sipiläinen, Inka Laakso