400m löpdag 1.6 Helsingfors/D
H 150m heat 5: 1. Jonni Blomqvist 16,95 (-1,2)  (sammanlagt 5.)

Esbovikens kasttävling 1.6 Esbo/E
H17 Slägga: 3. Aron Johansson 41,06
P15 Slägga: 4. Samuel Puustinen 52,95
D17 Slägga: 3. Senja Pantti 45,95
D17 Slägga: 4. Emma Backlund 45,74
D17 Slägga: 5. Sara Puustinen 44,25
D17 Slägga: 7. Sofia Wahlstedt 38,93
F15 Slägga: 4. Melina Lundqvsit 40,01

Klaukkalan moukarikisa 2.6 Nurmijärvi
P15 Slägga: 1. Samuel Puustinen 53,59
Klaukkalan sprintit 2.6 Nurmijärvi
P15 100m häck: 1. Elliot Schmidt 14,36 (-0,7)
F15 100m heat 2: 4. Fanny Böhling 14,38 (-0,4)  (sammanlagt 11.)
F15 100m heat 3: 4. Ida Finell 13,67 (-1,1)  (sammanlagt 5.)
F11 100m heat 2: 3. Fanny Finell 16,48 (-1,6)  (sammanlagt 13.)

Sibbo Energi 3.6 Siboo/Nickby
D 100m: 1. Amanda Liljendal 12,26 (+2,3)
D 100m: 2. Noora Juslin 12,37 (+2,3)

Pohjola Junior-GP, 6.6 Helsingfors/D
P15 Tresteg: 1. Thomas Isaksson 11,15 (+2,0)

Släggtävling 8.6 Helsingfors/D
H17 Slägga: 1. Aron Johansson 43,72

Tilastopajacup 1, 9.6 Åbo
H 1500m heat 1: 13. Oscar Nyholm 4.36,27

Sibbo Energi, 10.6 Sibbo
H 200m heat 1: 1. Jonni Blomqvist 22,41 (+1,0)
H 200m heat 1: 2. Max Tallqvist 22,94 (+1,0)
P15 Längd: 1. Thomas Isaksson 5,08 (+0,7)
D 200m heat 1: 2. Amanda Liljendal 25,51 (+1,7)
D 200m heat 1: 3. Noora Juslin 25,63 (+1,7)

Distriktstävling, 10.6 Hyvinge
P15 Tresteg: 1. Alec Ekblom 11,00 (+3,0)  10,65 (+1,4)
D17 Tresteg: 1. Amanda Ekblom 9,92 (+1,4)

Sprinttikisa, 11.6 Esbo/A
H 150m heat 3: 2. Willem Kajander 15,85 (+0,5)

Esbovikens kasttävling 13.6 Esbo/E
P15 Diskus: 4. Samuel Puustinen 35,94
D Diskus: 4. Emilia Anttila 38,06

Toukokuun kisat 14.6 Helsingfors/D
H 400m heat 2: 1. Max Tallqvist 50,79 (sammanlagt 5.)
H 400m heat 3: 2. Jonni Blomqvist 48,74 (sammanlagt 2.)
H19 100m heat 2: 5. Daniel Niva 11,61 (+2,8)  (sammanlagt 5.)
P15 300m häck: 1. Elliot Schmidt 42,62
P15 300m häck: 3. Linus Henrikssson 49,04
D 400m: 1. Sara Kuivisto 56,04

Tilastopajacup 2, 16.6 Åbo
D 400m heat 6: 3. Sara Kuivisto 56,04 (sammanlagt 3.)
D 400m heat 3: 1. Ida Finell 60,16 (sammanlagt 10.)

Distriktstävling 18.6 Raseborg/K
P15 Slägga: 1. Samuel Puustinen 50,88
D17 Slägga: 1. Senja Pantti 45,79
D17 Slägga: 2. Emma Backlund 44,51
D17 Slägga: 2. Sofia Wahlstedt 38,17
F15 Slägga: 1. Melina Lundqvist 37,03

Juhannuskisat 20.6 Saarijärvi
D 1000m: 1. Sara Kuivisto 2.41,27

Lival Games 22.6 Siboo/Nickby
H 100m heat 4: 4. Emil Stade 11,86 (+1,1)
H 100m heat 5: 2. Victor Fagerholm 11,86 (+1,5)
H 100m heat 5: 4. Daniel Niva 11,59 (+1,5)
H 100m heat 5: 6. Max Tallqvist 11,72 (+1,5)
H 100m heat 8: 5. Viktor Kantele 11,05 (+1,2)
H 200m heat 6: 4. Max Tallqvist 23,35 (+1,4)

H 200m heat 8: 3. Willem Kajander 21,73 (+1,3)
H Höjd: 3. Thomas Isaksson 1,50
P15 800m: 1. Linus Henrikssson 2.26,43
P15 800m: 3. Samuel Puustinen 2.27,48
D 200 m heat 5: 3. Noora Juslin 26,29 (+0,4)
D 200 m heat 6: 5. Amanda Liljendal 25,99 (+0,8)

D Längd: 3. Gisela Bergström  5,18 (+1,9)
5,18/1,2, X, 5,18/1,3, X, 5,18/1,9, 5,16/1,2
D Spjut: 1. Amanda Liljendal 45,80
43.04, 41.01, 44.40, 41.85, 45.80, 40.80
D17 Kula: 2. Jannika Viljkainen 10,29
10.26, 9.29, 9.07, 10.29, X, X
F15 100m heat 1: 4. Kajsa Grönqvist BorgåAk 17,32 (+0,5)
F15 800m heat 1: 6. Alexandra Kinnunen 2.39,47
F15 800m heat 2: 1. Ida Finell 2.23,28
F15 Höjd: 10. Alexandra Kinnunen BorgåAk 1,37
1.27/O 1.32/O 1.37/XXO SB 1.42/XXX

Sibbo Energi, 24.6 Sibbo
P15 Tresteg: 1. Thomas Isaksson 10,58 (+1,3)
D 100m häck: 2. Noora Juslin 14,18 (+1,2)
D17 800m: 1. Carla Jalkanen 2.26,25
D17 800m: 3. Ida Suuronen 2.30,91
D17 800m: 7. Jessica Hjort 3.01,61
D17 Tresteg: 3. Sandra Johansson 10,00 (+1,5)

Nybörjar stavtävling 24.6  Helsingfors/D
P11 Stav: 3. Tobias Tallqvist 2,20

Grenkarneval diskus 25.6 Lojo
P15 Diskus: 7. Samuel Puustinen 36,36
D Diskus: 1. Emilia Anttila 37,31

Espoo Liikkuu Games, 27.6 Esbo /A
H 400m häck: 2. Jonni Blomqvist 51,98

P15 3000m gång: 1. Samuel Puustinen 18.18,63
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.03,46

Kipinän kisat, 28.6 Lojo/N
H 1500m: 5. Oscar Nyholm 4.26,88
F15 100m försök heat 2: 4. Fanny Böhling 14,30 (-0,9)
F13 Tresteg: 11. Alina Nyholm 7,61 (-0,3)
F13 Spjut: 15. Alina Nyholm 16,43
F9 1000m: 8. Elin Nyholm 4.23,99
F9 Längd: 6. Elin Nyholm 3,15 (-0,4)

58-cup, 29.6 Vanda/S
D 600m: 1. Sara Kuivisto 1.29,62

Aktia Junior Games 1, 30.6 Raseborg/K
P15 100m: 5. Alec Ekblom 13,45 (+1,7)
P15 Tresteg: 3. Alec Ekblom 10,64 (+0,9)
D17 100m: 3. Amanda Ekblom 13,96 (+1,9)
D17 Tresteg: 1. Amanda Ekblom 10,32 (+1,9)

Sibbo Energi, 1.7 Sibbo
P15 Stav: 1. Henri Aspelin 2,90
P15 Spjut: 1. Tobias Tallqvist 24,62
D 400m: 4. Ida Finell 60,52
D19 400m: 1. Isabel Nieminen 62,89
D17 400m: 2. Carla Jalkanen 65,31
D17 400m: 4. Sandra Johansson 68,50
D17 400m: 5. Jessica Hjort 75,31
F13 Tresteg: 9. Alina Nyholm 7,68 (+1,2)
F13 Spjut: 8. Alina Nyholm 14,70
F11 150m: 2. Fanny Finell 24,48
F11 Spjut: 2. Fanny Finell 15,27
F9 150m: 8. Elin Nyholm 27,11
F9 Tresteg: 6. Elin Nyholm 7,29

Einladung, 3.7 Luzern SUI
D 800m: 5. Sara Kuivisto 2.04,58

Folksam GP, 8.7 Karlstad, SVE
D 800m: 2. Sara Kuivisto 2.03,99

Motonet GP, 8.7 Jyväskylä
H 400m häck: 4. Jonni Blomqvist 51,92
D 100m häck försök heat 1: 1. Noora Juslin 14,22 (+0,7)

Motonet GP, 15.7 Lahtis
H 100m final: 6. Viktor Thor 10,79 (-1,3)
H 100m final: 8. Willem Kajander 10,94 (-1,3)
H 100m försök heat 1: 2. Viktor Thor 10,76 (-1,4)
H 100m försök heat 1: 6. William Thor 10,85 (-1,4)
H 100m försök heat 2: 4. Willem Kajander 10,81 (+0,4)
H 400m heat A: 4. Jonni Blomqvist 48,83  (sammanlagt 5.)

D 100m häck försök heat 2: 7. Noora Juslin 14,22 (+0,0)

Teemakisa, 22 .7 Tammerfors
H 100m final: 4. Willem Kajander 10,74 (+0,2)
H 100m försök heat 1: 2. Willem Kajander 10,70 (+1,3)
H 400m häck: 1. Jonni Blomqvist 51,44
D 100m häck final: 5. Noora Juslin 14,27 (+1,2)
D 100m häck försök heat 2: 7. Noora
Juslin 14,07 (+2,1)

Lohja Junior Games, 24-26.7 Lojo
P15 100m häck: 5. Linus Henriksson 16,13  -1,6
P15 300m häck: 1. Elliot Schmidt 43,8h
P15 3-steg: 2. Thomas Isaksson 11,10 -1,2
P15 Slägga: 3. Samuel Puustinen 54,05
P15 Spjut: 3. Linus Henriksson 33,17
P13 Längd: 3. Albert Isaksson 4,81  +1,6
P11 Spjut: 4. Oliver Liljendal 23,79
D17 Slägga: 5. Senja Pantti 45,98
D17 Slägga: 6. Sara Puustinen 44,00
D17 Slägga: 7. Sofia Wahlstedt 39,99
F15 Slägga: 5. Melina Lundqvist 40,13

Tilastopajacup 6, 28.7 Åbo
H 200m heat 3: 1. Jonni Blomqvist 22,24 (+0,8)   (sammanlagt 10.)
H 200m heat 5: 4. Willem Kajander 21,76 (+0,6)  (sammanlagt 4.)

Häme Games, 30.7 Riiihimäki
D slägga: 3. Jenna Sorvari 49,66

Motonet GP Kuortane Games, 1.8  Kuortane
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.02,92

Motonet GP, 5.8 Esbo/A
H 200m heat 3: 3. Isac Wedenberg 22,31 (+0,3)
H 400m häck: 5.  Jonni Blomqvist 52,11
D 800m: 2. Sara Kuivisto 2.03,79
D 100m häck försök heat1: 4. Noora Juslin 14,19 (+0,6)
D 100m häck final: 8. Noora Juslin 14,17 (+2,6)

Paavo Nurmi Games, 12.8 Åbo
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.03,13

Tilastopajacup 7, 4.8 Åbo
H 100m försök heat 1: 1. Willem Kajander 10,78 (+1,8)
H 100m final: 2. Willem Kajander 10,69 (+1,5)
H 400m heat 3: 2. Max Tallqvist 49,90 (sammanlagt 10.)
H 400m heat 3: 7. Isac Wedenberg 50,70 (sammanlagt 15.)

Eltsun tähtikisat, 26.8 Helsingfors/D
H 100m försök heat 3: 1. Willem Kajander 10,88 (+0,2)
H 100m final: 1. Willem Kajander 10,81 (+0,4)

Damernas 1000 m, 2.9 Borgå
D 1000m: 1. Sara Kuivisto 2.39,14  FR

Finland-Sverige, 5-6.9 Tammerfors
H 400m häck: 6.  Jonni Blomqvist 52,06
D 800m : 1.  Sara Kuivisto 2.03,36

P-T-S Meeting, 11.9 Samorin, SVK
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.01,60

Kladno Hází A Kladenské Memoriály, 16.9 Kladno, CZE
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.02,28

KLL, 19-20.9 Lahtis
H19 3000 m: 6. Oscar Nyholm 9.39,59
P15 100 m final: 5. Elliot Schmidt 12,03 -1,2
P15 100 m försök heat 1: 2. Elliot Schmidt 12,00 -1,7
P15 100 m försök heat 1: 3. Linus Ekholm 12,61 -1,7
P15 100 m försök heat 2: 2. Thomas Isaksson 12,65 -2,1
P15 100 m försök heat 3: 5. Linus Henriksson 13,07 -0,4
P15 100 m försök heat 4: 4. Samuel Puustinen 13,00 -2,3
P15 300m heat 1: 2. Linus Henriksson 42,86 (sammanlagt 7.)
P15 800 m: 4. Linus Ekholm 2.14,62
P15 100 m häck: 1. Elliot Schmidt 14,14 -2,5
P15 100 m häck: 3. Linus Henriksson 15,75 -2,5
P15 100 m häck: 4. Samuel Puustinen 15,75 -2,5
P15 Längd: 2. Thomas Isaksson 5,59 +2,5   (5,36 +1,9)
P15 Kula: 7. Samuel Puustinen 10,81
P15 Slägga: 4. Samuel Puustinen 57,07
D19 800 m: 4. Carla Jalkanen 2.28,34
D19 800 m: 7. Jessica Hjort 3.05,94
D19 3000 m: 3. Carla Jalkanen 11.23,54
D19 4x100m: Borgå 53,10
D19 Längd: 2. Gislea Bergström 5,10 +1,6
D19 Tresteg: 6. Sandra Johansson 10,12 +1,2
D19 Tresteg: 8. Jannika Viljakainen 9,39 +0,8
F15 100m försök heat 4: 6. Fanny Böhling 14,09 -1,3
F15 300 m heat 1: 6. Ida Finell 42,49 (sammanlagt 6.)
F15 300 m heat 2: 7. Fanny Böhling 49,99 (sammanlagt 21.)
F15 800 m: 2. Ida Finell 2.20,18
F15 Höjd: 9. Alexandra Kinnunen 1,40
F15 Längd: 24. Fanny Böhling 4,25 +0,1
F15 Slägga: 13. Melina Lundqvist 36,95