Toukokuun kisat, 30.5. H:fors/D

H 200m heat 3: 3. Jonni Blomqvist 22,09 (-0,2) (sammanlagt 3.)
H 400m heat 2: 1. Jonni Blomqvist 48,38
D 400m heat 3: 2. Sara Kuivisto 55,70 (sammanlagt 2.)
D 400m heat A: 8. Ida Finell 62,52 (sammanlagt 14.)
D 3000 m: 13. Jutta Puranen 10.31,07
D 100m häck: 4. Noora Juslin 14,33 (-0,5)

Borgå  diskustävling 1 – Porvoon kiekkokisa 1, 7.6. Borgå/B

P13 Diskus – P13 Kiekko
1. Anton Myrtenblad PorvU 28,39 PB
24,18 PB 27,77 PB 24,68 25,74 26,74 28,39 PB
2. Kaspian Lindholm EsboIF 27,66 PB
26,00 PB 22,98 X X 27,66 PB X
3. Jesse Hirvonen EsboIF 23,42
23,42 22,31 X X X X
4. Oliver Liljendal BorgåAk 22,90 PB
22,90 PB X 21,16 X 20,01 X
P11 Diskus – P11 Kiekko
1. Alex Leiramo PorvU 21,57 PB
X X 19,39 PB 17,64 20,31 PB 21,57 PB
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 21,06 PB
16,78 20,38 PB 19,41 X 17,35 21,06 PB
P9 Diskus – P9 Kiekko
1. Robin Johansson BorgåAk 14,76 PB
X X 11,86 14,76 PB X 13,96
2. Jonathan Liljendal BorgåAk 12,82
12,20 11,32 X X 12,82 11,14

F15 Diskus – T15 Kiekko
1. Jessica Björksten LiljIK 34,67
29,77 31,54 X 32,91 34,67 31,28
2. Emilia Liljendal BorgåAk 21,11
19,94 20,90 21,11 X X X
F13 Diskus – T13 Kiekko
1. Tanja Muotka LahdA 36,09
36,09 X X X X X
2. Venla Repo BorgåAk 19,63 PB
15,33 19,63 PB 18,12 X X 17,63
3. Ada Myrtenblad PorvU 17,05 PB
16,54 PB 17,05 PB 14,50 14,61 17,03 X
F9 Diskus – T9 Kiekko
1. Juulia Hintsala LahdA 14,21
X X X 14,21 X X

Borgå  släggtävling 1 – Porvoon moukarikisa 1, 23.6. Borgå/B
H17 Slägga – M17 Moukari
1.    Aron Johansson    BorgåAk    45,88               
      43,65     45,04     45,88     45,66     43,26     43,57       
P15 Slägga – P15 Moukari
1.    Sakari Mäkelä    LahdA    36,82               
      X     X     36,82     X     X     X         
2.    Jimi Sorvari    BorgåAk    33,01        PB       
      33,01 PB     32,19     31,91     31,84     X     32,19         
P13 Slägga – P13 Moukari
1.    Ruben Lingenfelter    KarhU    21,18        PB       
      21,18 PB     X     X     21,10     X     19,78         
2.    Oliver Liljendal    BorgåAk     15,67        PB       
      11,41 PB     X     X     14,50 PB     15,67 PB     12,91      
P11 Slägga – P11 Moukari
1.    Robin Johansson    BorgåAk     8,40        PB       
      6,84 PB     X     7,21 PB     6,43     8,18 PB     8,40 PB         

D Slägga – N Moukari
1.    Emma Uosukainen    EsboIF    49,77               
      X     X     49,08     X     X     49,77         
D19 Slägga – N19 Moukari
1.    Emma Backlund    BorgåAk    43,91               
      X     X     41,58     43,91     43,52     43,01         
2.    Iida Uosukainen    EsboIF    41,57               
      X     X     41,57     X     41,33     X         
D17 Slägga – N17 Moukari
1.    Salla Savikko    RiihimKi    49,88        PB       
      47,20     47,36     X     X     49,88 PB     X         
2.    Sara Puustinen    BorgåAk    44,98               
      41,95     X     44,98     X     X     43,72         
3.    Sofia Wahlstedt    BorgåAk    41,68        SB       
      X     38,42     X     41,68 SB     40,39     X         
F15 Slägga – T15 Moukari
1.    Melina Lundqvist    BorgåAk    42,37        SB       
      42,37 SB     X     40,10     41,42     42,00     X         
2.    Emilia Liljendal    BorgåAk    19,01               
      X     16,35     18,45     19,01     18,47     18,89         
F13 Slägga – T13 Moukari
1.    Aino Alanko    HeinI    29,09               
      X     X     X     X     28,69     29,09         
2.    Iita Alanko    HeinI    28,35        PB       
      X     X     X     25,34     X     28,35 PB 

Motonet GP, 26.6. Kuortane
H 400 m häck: 3. Jonni Blomqvist 51,66
D 800 m: 2. Sara Kuivisto 2.00,75
D 100 m häck final: 7. Noora Juslin 13,82 (+2,1)
D 100 m häck försök heat 1: 3. Noora Juslin 13,71 (+1,7)

Lival Games, 28.6. Sibbo/N
H 200 m heat 2: 3. Niklas Tallqvist 23,76 (+1,3)  (sammanlagt 6.)
H 1500 m: 5. Oscar Nyholm 4.21,71
H längd: Severi Mäntylä 6,41 (+0,7)
D 100 m heat 1: 2. Ida Suuronen 13,41 (+0,7)  (sammanlagt 25.)
D 100 m heat 4: 7. Jannika Viljakainen 13,70 (+1,2)   (sammanlagt 31.)
D 1500 m: 5. Carla Jalkanen 5.00,98
D längd: 3. Gislea bergström 5,23 (+1,2)
D längd: 11. Sandra Johansson 4,66 (+1,3)
F13 60 m heat 1: 2. Sarah Isaksson 9,33 (+1,1)  (sammanlagt 8.)
F13 60 m heat 1: 2. Erika Tallqvist 9,44 (+1,1)  (sammanlagt 10.)
F13 60 m heat 2: 3. Venla Repo 9,02 (+1,4)  (sammanlagt 3.)
F13 1000 m: 4. Isabella Stenbäck 3.39,51
F13 längd: 7. Isabella Stenbäck 3,90 (+0,2)
F13 längd: 9. Sarah Isaksson 3,78 (-0,3)
F13 längd: 11. Erika Tallqvist 3,75 (+2,0)
F13 längd: 12. Venla Repo 3,58 (+1,0)

Borgå  diskustävling 2 – Porvoon kiekkokisa 2, 13.7. Borgå/B

P13 Diskus – P13 Kiekko
1. Anton Myrtenblad PorvU  29,11 PB
26,34 X 28,72 PB 29,11 PB 28,35 X
2. Jesse Hirvonen EsboIF  23,73
X 23,73 23,65 X 22,31 23,37
3. Oliver Liljendal BorgåAk  19,4
X 19,40 X X X 18,12
P11 Diskus – P11 Kiekko
1. Tobias Isaksson BorgåAk  25,07 PB
25,07 PB 20,41 20,30 X 22,28 20,80
2. Elmo Kumakari KarhU  20,64 PB
18,87 20,64 PB X 16,70 15,13 17,43
3. Tobias Tallqvist BorgåAk 20,48
18,90 19,51 17,42 20,48 X 18,93
4. Alex Leiramo PorvU 19,82
19,82 X X 18,63 X 17,51
P9 Diskus – P9 Kiekko
1. Robin Johansson BorgåAk  14,49
13,71 12,71 11,51 11,70 14,49 X
2. Jonathan Liljendal BorgåAk  12,37
11,99 11,20 12,37 8,27 X 11,83

F15 Diskus – T15 Kiekko
1. Iida Muukka VantSa  41,56
X 40,53 X X 41,56 X
2. Jessica Björksten LiljIK  39,47 PB
38,19 39,47 PB X 36,38 37,75 X
3. Leia Lommi KarhU  33,65
33,05 33,65 X X X X
4. Erin Johansson BorgåAk  28,15
X X 28,15 X X X
5. Emilia Liljendal BorgåAk 24,06
X X 21,20 X 24,06 21,81
6. Helka Pelkonen KerkkU 19,14 PB
16,15 19,14 PB 17,57 15,34 X 16,98
F13 Diskus – T13 Kiekko
1. Enni Hedberg KerkkU  23,12 PB
X 20,13 PB X 20,25 PB 23,12 PB X
2. Ada Myrtenblad PorvU  15,36
X X 15,36 14,53 X 15,35
3. Venla Repo BorgåAk  14,99
X X X 13,51 14,99 X 

YAG, 23-25.7 Villmanstrand

H17 110m häck: 3. Elliot Schmidt 14,80 (+1,2)
H17 110m häck: 4. Samuel Puustinen 18.30 (+1,2)
H17 tresteg: 7. Thomas Isaksson 10,88 (-0,3)
H17 diskus: 8. Samuel Puustinen 33,75
P11 höjd: 5. Tobias Isaksson 1,30
F13 höjd: 23. Sarah Isaksson 1,15

Tilastopajacup 4, 26.7 Åbo
H 100m final: 4. William Thor 10,73 (+0,1)
H 100m final: 5. Viktor Thor 10,79 (+0,1)
H 100m försök heat 4: 2. Viktor Thor 10,62 (+0,7)
H 100m försök heat 4: 5. William Thor 10,72 (+0,7)
H 100m försök heat 4: 7. Viktor Kantele 11,11 (+0,7)
D spjut: 6. Amanda Liljendal 44,34

Häme Games, 27.7 Riihimäki
D 100m heat 6: 8. Jannika Viljakainen 13,76 (-1,4) (sammalagt 49.)
D diskus: 5. Emilia Anttila 39,93

Lohja Junior Games, 30.7-1.8 Lojo
H17 200m hinder: 1. Oscar Nyholm 6.20,30
H17 längd: 3. Alec Ekblom 5,45 (+2,7)  5,30 (+2,0)
D 800 m heat 2: 1. Carla Jalkanen 2.22,62 (sammanlagt 1.)
D 800 m heat 2: 2. Ida Finell 2.23,06 (sammanlagt 2.)
D19 100 m heat 1: 2. Sandra Johansson 13,90 (-2,1) (sammanlagt 3.)
D19 100 m heat 2: 2. Jannika Viljakainen 13,93 (-2,0) (sammanlagt 4.)
D19 längd: 2. Amanda Ekblom 4,64 (+1,4)
F15 100 m final: 2. Fanny Böhling 14,13 (-0,6)
F15 100 m försök: 2. Fanny Böhling 14,31 (-1,6)
F15 längd: 2. Fanny Böhling 4,25 (+0,4)
F12 60 m final: 2. Venla Repo 9,11 (-3,1)
F12 60 m försök heat 2: 1. Venla Repo 9,15 (-2,2)
F12 60 m heat 2: 3. Venla Repo 31,12 (-2,4) (sammanlagt 4.)
F12 stav: 1. Fanny Finell 2,20
F12 längd: 5. Venla Repo 4,14 (+2,2)
F12 spjut: 5. Venla Repo 19,44

Tilastopajacup 5, 4.8 Åbo
H 400m heat 3: 2. Benjamin Stendahl 48,64
H 400m heat 4: 1. Jonni Blomqvist 47,54
H 110 m häck: 2. Viktor Kantele 13,34 (+0,8)
D 100 m häck heat 2: 1. Amanda Liljendal 14,26 (+1,3)
D 100 m häck heat 2: 2. Noora Juslin14,27 (+1,3)