Heittocup, 15.4. Lojo
H17 slägga: 3. Samuel Puustinen 58,49

Kevätheitot, 8.5. Kaustby
H17 slägga: 1. Samuel Puustinen 64,02

Harjucup 1, 18.5. Jyväskylä
H17 110m häck: 2. Elliot Schmidt 14,74 (+1,2)

Majkastet, 18.5. Korsnäs
H17 kula: 3. Samuel Puustinen 11,18

H17 diskus: 2. Samuel Puustinen 32,44

Esbovikens kasttävling, 21.5. Esbo/E
D diskus: 1. Emilia Anttila 37,97

Motonet GP, 25.5. Lahtis
H 400m häck: 2. Jonni Blomqvist 51,79

Toukokuun kisat, 26.5. Helsingfors/D
H 200m heat 1: 2. Thomas Isaksson 24,85 (-0,1) (sammanlagt 7.)
H 200m heat 2: 5. Elliot Schmidt 23,91 (+0,9) (sammanlagt 5.)
H17 110m häck: 2. Elliot Schmidt 14,89 (+1,5)
D 200m heat 7. Noora Juslin 25,88 (-0,1) (sammanlagt 7.)
D17 300m: 1. Ida Finell 42,27

Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut, 28-29.5. Vanda/T
H20 3000m: 1. Oscar Nyholm 9.25,89
H20 diskus: 1. Samuel Puustinen 29,76
H20 slägga (6kg): 2. Samuel Puustinen 54,94
P15 slägga: 6. Albert Isaksson 37,87
F15 100m försök heat 4: 3. Fanny Böhling 13,62 (+1,9) (sammanlagt 13.)
F15 slägga: 4. Melina Lundqvist 50,70

Sibbo Energi tävling, 30.5. Sibbo/N
H17 200m: 3. Thomas Isaksson 24,74 (+1,3)
H17 längd: 2. Alec Ekblom 5,53 (+0,0)
P13 höjd: 1. Tobias Isaksson 1,45
D diskus: 1. Emilia Anttila 37,62
D19 längd: 1. Gisela Bergström 5,14 (+0,7)
D19 längd: 4. Amanda Ekblom 4,20 (+0,8)

Motonet GP, 1.6. Tammerfors
H 100m final: 2. Victor Thor 10,47 (+0,8)
H 100m försök heat 1: 2. Victor Thor 10,64 (+0,3)
H 400m häck: 1. Jonni Blomqvist 51,42
D 200 m heat 2: 6. Noora Juslin 25,53 (+2,2) (sammanlagt 18.)

Tilastopajacup 2, 7.6. Åbo
H 400m heat 3: 1. Benjamin Stendahl 48,63 (sammanlagt 1.)
H17 100m häck löpning 1: 1. Elliot Schmidt 14,52 (-0,1)
H17 100m häck löpning 2: 2. Elliot Schmidt 14,89 (+2,1)
H17 slägga: 3. Samuel Puustinen 63,64
D 100m försök heat 8: 2. Amanda Liljendal 12,57 (+0,8) (sammanlagt 9.)
D 100m häck: 3. Amanda Liljendal 14,33 (+0,5)

Motonet GP, 8.6. Esbo/A
D 100 m häck försök heat 1: 6. Noora Juslin 14.55 (+1,0)

Paavo Nurmi Games, 14.6. Åbo
H 100m final: 5. Victor Thor 10,53 (-0,2)
H 100m försök heat 2: 2. Victor Thor 10,69 (-1,7)

YAG, 17-19.6. Lahtis
P12 Höjd: 8. Tobias Isaksson BorgåAk  1,35
1,25/O 1,30/O 1,35/XXO 1,38/XXX
P12 Diskus: 15. Tobias Isaksson BorgåAk  17,58
16,26 X 17,58
F13 Stav: 9 Fanny Finell BorgåAk  2,05
1,85/XO 1,95/XO 2,05/XXO 2,15/XXX
F9 40 m heat 5: 2 Charlotta Lauren BorgåAk  7,08 (+0,6)
F9 150 m heat 6:  8. Charlotta Lauren BorgåAk  26,07 (-1,1)
F9 Längd: 11. Charlotta Lauren BorgåAk 3 2,76
2,72 2,76 2,76

Motonet GP, 18.6. Kuortane
H 100m försök heat 2: 6. William Thor 10,72 (+1,8)
D 100 m häck försök heat 1: 7. Noora Juslin 14.15 (+0,9)

Tilastopajacup 3, 22.6. Åbo
H 3000m hinder: 5. Oscar Nyholm 9.38,37

Valkean kaupungin kisat, 25-26.6. Uleåborg
D 7-kamp: 2. Amanda Liljendal 5573
(14.40w/2.4, 1.68, 12.15, 25.90/0.5, 5.87/1.2, 46.03, 2.25,49)

Lival Games, 27.6. Sibbo/N
H 100m heat 2: 4. Linus Ekholm 12,01 (+0,8) (sammanlagt 23.)
H 200m heat 2: 4. Linus Ekholm 24,83 (+1,1) (sammanlagt 16.)
H Längd: 4. Elliot Schmidt 6.06 (+1,2)
H17 Diskus: 1. Samuel Puustinen 31,27
D 200m heat 3: 6. Fanny Bähling 27,77 (+0,6) (sammanlagt 13.)
D Längd: 7. Gisela Bergström 4,98 (+0,5)
D Kula: 4. Emilia Anttila 11,12

Släggkarnevalen 30.6. Kaustby
H17 slägga: 1. Samuel Puustinen 64,91
D17 slägga:  Sara Puustinen NM
Släggkarnevalen 3.7 K.austby
H17 slägga: 1. Samuel Puustinen 59,19
D slägga:  7. Sara Puustinen 44,04

Häckkarnevalen 30.6. Jämsä/J
H17 100m häck löpning1: 1. Thomas Isaksson 16,42 (-0,3)
H17 100m häck löpning2: 1. Thomas Isaksson 16,01 (-0,8)

Uthållighetskarnevalen 1.7 Jämsä
H 3000m hinder: 8. Oscar Nyholm 9.55,19
D 800m heat 6: 2. Ida Finell 2.16,34

Kul- och diskuskarnevalen 2.7 Lojo
D kula: 9. Emilia Anttila 11,04
D diskus: 10. Emilia Anttila 37,95

Sprintkarnevalen 3.7 Jämsä/J
H 100m final B-heat: 2. Jonathan Brace 10,98 (+0,6)
H 100m försök heat2: 4. Jonathan Brace 11,07 (+0,3)
H 100m försök heat2: 6. Benjamin Stendahl 11,14 (+0,3)
H 400m heat 4: 2. Benjamin Stendahl 48,15

Klaukkala Games 16.7 Nurmijärvi
H 400m: 1. Max Tallqvist 50,68
H19 längd: 2. Alec Ekblom 5,69 (+1,9)
H17 tresteg: 1. Alec Ekblom 12,75 (+2,6)

Häme Games, 21.7. Riihimäki
H 60 m: 1. Jonathan Brace 6,97 (+1,9)

H 100 m: 4. Jonathan Brace 10,90 (+1,8)
H 200 m: 8. Severi Mäntylä 22,61 (+1,8)
D 200 m: 13. Noora Juslin 25,85 (+1,0)
D 100 m häck: 5. Noora Juslin 14,54 (+0,5)

Motonet GP, 26.7. Jyväskylä
H 100m heat C: 3. Jonathan Brace 11,02 (+1,8)
H 400m heat A: 8. Benjamin Stendahl 48,34
H 400m heat B: 1. Max Tallqvist 48,90
D 1500 m: 1. Sara Kuivisto 4.12,47
D 100 m häck försök heat 2: 6. Noora Juslin 14.38 (+0,9)
D 100 m häck försök heat 3: 7. Amanda Liljendal 14.98 (+1,8)
D längd: 8. Amanda Liljendal 5,66 (+0,4)

Lohja Junior Games, 30.7. Lojo
F13 stav: 1. Fanny Finell 2,60
F9 40 m final: 5. Charlotta Lauren 7,32 (+0,3)
F9 40 m försök heat 1: 2. Charlotta Lauren 7,35
F9 längd: 11. Charlotta Lauren 2,66
F9 kula: 10. Charlotta Lauren 3,97

Motonet GP, 24.8. Villmanstrand
H 400m heat A: 4. Benjamin Stendahl 47,80
D 100 m häck försök heat 1: 4. Noora Juslin 14.29 (-0,6)
D 100 m häck final: 6. Noora Juslin 14.25 (-0,2)

Finland-Sverige, 3-4.9. Helsingfros/Stadion
H 4x400m: 2. Finland 3.09.89(
(Benjamin Stendahl, Tuomas Lehtonen, Eljas Aalto, Viljami Kaasalainen)
D 800m: 1. Sara Kuivisto 2.02,70
D 1500m: 1. Sara Kuivisto 4.14,40