Flying Finns terräng 4.5.Janakkala
P12 4 km: 14. Lauri Kortejärvi 8.15

Tilastopajacup 1, 4.6 Åbo
H 200m heat 3: 3. Isac Wedenberg 22,20 +0,8

Motonet GP, 5.6 Lahtis
H 100m heat 2: 3. Isac Wedenberg 11,05 +0,7
H 400m häck B-heat: 1.  Jonni Blomqvist 53,42

Paavo Nurmi Games, 11.6 Åbo
H 100m heat 2: 6. Willem Kajander 10,75 +1,4
H 400m häck: 4.  Jonni Blomqvist 53,07
D 1500m A-heat: 9. Sara Kuivisto 4.20,59

Youth Athletic Games, 14-16.6 Lahtis
H17 100m heat 3: 3. Niklas Tallqvist 12,18 -1,3
H17 tresteg: 10. Niklas Tallqvist 12,21 +0,5
P15 100m försök heat 2: 7. Jami Leppäkoski 13,34 -1,6
P15 800m: 5. Oscar Nyholm 2.15,65
P14 100m final B-heat: 6. Elliot Schmidt 12,61 +1,7
P14 100m försök heat 5: 3. Elliot Schmidt 12,79 -1,0
P14 300m heat 3: 3. Linus Henriksson 43,26
P14 100m häck final: 5. Elliot Schmidt 15,95 -0,3
P14 100m häck försök heat 1: 1. Elliot Schmidt 15,94 +1,6
P14 längd: 14. Thomas Isaksson 4,75 +0,8
P14 längd: 15. Elliot Schmidt 4,75 +1,7
P14 slägga: 4. Samuel Puustinen 40,49
P14 spjut: 4. Linus Henriksson 28,38
D17 100m försök heat 5: 7. Jannika Viljakainen 13,70 -1,5
D17 kula: 9. Jannika Viljakainen 11,19
D17 diskus: 7. Emmy Ollas 33,53
F14 800m heat 2: 1. Ida Finell 2.22,49
F13 60m försök heat 13: 5. Fanny Böhling 8,79 +1,2
F11 spjut: 17. Sarah Isaksson 17,37

Aktia Games, 16.6 Raseborg/K
H 200m heat 1: 7. Benjamin Stendahl 23,21 +1,7  (sammanlagt 14.)
H 200m heat 2: 3. Willem Kajander 21,80 +2,0 (sammanlagt 3.)
H 110m häck löpning 1: 1. Viktor Kantele14,68 +3,7
H 110m häck löpning 2: 1. Viktor Kantele14,87 +2,2

Motonet GP, 19.6 Jyväskylä
H 110m häck löpning 1: 4. Viktor Kantele14,81 +1,4
H 110m häck löpning 2: 1. Viktor Kantele14,59 +2,4
H19 100m final: 8. Isac Wedenberg 14,59 +0,0
H19 100m försök heat 2: 1. Isac Wedenberg 10,95 +0,9

Kuortane Games, 22.6  Kuortane
100m heat 1: 4. Willem Kajander 10,73 +3,1 (sammanlagt 7.)
D 1500m: 1. Sara Kuivisto 4.17,05

Lival Games 26.6.2019 Siboo/Nickby
H 100m heat 2: 5. Henrik Illman BorgåAk 12,04 -1,5
H 100m heat 2: 6. Sebastian Lundqvist BorgåAk 12,50 -1,5
H 200m heat 1: 2. Sebastian Lundqvist BorgåAk 24,81 +4,0
H 200m heat 2: 4. Henrik Illman BorgåAk 24,23 +2,0
P15 100m: 1. Emil Stade BorgåAk 12,24 -0,3
P15 800m: 1. Oscar Nyholm BorgåAk 2.14,24
D 100m heat 1: 3. Sandra Granroth BorgåAk 14,71 -1,8
D 100m heat 4: 4. Noora Juslin BorgåAk 13,03 +0,0
D 200 m heat 3: 2. Amanda Liljendal BorgåAk 25,90 +0,6
D Längd: 1. Amanda Liljendal BorgåAk 5,56 +0.1
   5,30/0.1 5,41/0.4 5,56/0.1 5,49 X 5,33/1.3
D17 Spjut: 6. Sandra Johansson BorgåAk 23,46
   23,46 X 22,02 22,12 22,75 X
F15 100m heat 1: 3. Kajsa Grönqvist BorgåAk 17,66 -2,3
F15 100m heat 3: 4. Gisela Bergström BorgåAk 13,54 -0,6
F15 800m: 8. Melissa Lönnström BorgåAk 2.37,94
F13 60m heat 2: 1. Fanny Böhling BorgåAk 8,74 -1,8
F13 1000m: 2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 3.35,36
F13 Höjd: 1. Alexandra Kinnunen BorgåAk 1,36
   1,15/O 1,20/O 1,24/O 1,28/O 1,32/O 1,36/O 1,40/XXX