SFIM 10-11.7.2021 Närpes
9 guld, 9 silve3r, 16 brons

H 100m final: 3. Jonathan Brace 11,04 (+0,0)
H 100m final: 7. Jonni Blomqvist 11,40 (+0,0) 
H 100m försök heat 2: 1. Jonathan Brace 11,21 (-0,9)

H 100m försök heat 2: 4. Jonni Blomqvist 11,41 (-0,9)

H 200m final: 5. Jonni Blomqvist 22,09 (+1,4)
H 200m final: 6. Jonathan Brace 22,30 (+1,4)
H 200m försök heat 1: 4. Viktor Kantele 22,54 (+1,4)
H 200m försök heat 2: 3. Jonathan Brace 22,37 (+1,8)
H 200m försök heat 3: 2. Jonni Blomqvist 22,27 (+0,3)
H 200m försök heat 3: 3. Benjamin Stendahl 22,63 (+0,3)

H 200m försök heat 3: 6. Niklas Tallqvist 23,79 (+0,3)
H 400m final heat 1: 2. Jonni Blomqvist 48,52 (sammanlagt 2.)
H 400m final heat 1: 4. Benjamin Stendahl 50,09 (sammanlagt 4.)
H 110m häck: 1. Viktor Kantele 14,79 (-0,9)
H längd: 3. Linus Schmidt 5,02 (+1,3)
H spjut: 4. Linus Schmidt 42,03

H17 400m final heat 2: 2. Linus Henriksson 62,37 (sammanlagt 9.)
H17 800m: 1. Oscar Nyholm 2.04,06
H17 110m häck: 1. Elliot Schmidt 15,52 (-0,3)
H17 110m häck: 3. Linus Henriksson 17,21 (-0,3)
H17 2000m hinder : 1. Oscar Nyholm 6.14,33

H17 stav: 3. Samuel Puustinen 2,65
H17 längd: 3. Elliot Schmidt 60,7 (+1,1)
H17 längd: 7. Thomas Isaksson 5,62 (+0,7)
H17 längd: 8. Alec Ekblom 5,45 (+0,4)
H17 längd: 9. Linus Henriksson 4,99 (+0,6)
H17 tresteg: 3. Thomas Isaksson 11,84 (-0,5)
H17 diskus: 3. Samuel Puustinen 33,97
H17 diskus: 5. Aron Johansson 30,91
H17 slägga: 2. Samuel Puustinen 54,61
H17 slägga: 3. Aron Johansson 46,26

P15 100m final: 5. Linus Ekholm 12,54 (-0,1)
P15 100m försök heat 1: 4. Linus Ekholm 12,40 (+1,1)
P15 300m : 3. Linus Ekholm 40,19
P15 stav: 1. Henri Aspelin 3,15
P15 längd: 3. Albert Isaksson 4,72 (+0,8)
P15 slägga: 1. Albert Isaksson 40,18
P15 slägga: 2. Jimi Sorvari 33,43
D 100m häck: 3. Amanda Liljendal 14,78  (-0,3)
D längd: 1. Amanda Liljendal 5,89 (+2,8)

D diskus: 3. Emilia Anttila 40,52
D diskus: 10. Emmy Ollas 29,72
D slägga: 6. Emma Backlund 43,44
D spjut: 2. Amanda Liljendal 46,90
D17 100m försök heat 1: 3. Gisela Bergström 13,62 (-0,7)
D17 400m: 2. Ida Finell 61,75
D17 800m: 2. Carla Jalkanen 2.21,89
D17 800m: 3. Ida Finell 2.23,40
D17 1500m: 1. Carla Jalkanen 5.01,44
D17 400m häck: 2. Selma Lepistö 83,65
D17 stav: 3. Selma Lepistö 2,60
D17 längd: 2. Gisela Bergström 5,37 (+1,0)
D17 kula: 5. Sara Puustinen 8,98
D17 slägga: 3. Sara Puustinen 49,52
D17 slägga: 4. Sofia Wahlstedt 39,58
F15 100m försök heat 2: 3. Fanny Böhling 13,69 (0,0)
F15 100m försök heat 2: 7. Dina-Irene Lönnström 13,82 (0,0)
F15 300m heat 2: 3. Fanny Böhling 47,56 (sammanlagt 10.)
F15 300m heat 3: 3. Isabell Leinonen 55,59 (sammanlagt 17.)

F15 3-steg: 13. Dina-Irene Lönnström 7,59 (+1,4)
F15 kula: 10. Erin Johansson 8,19
F15 kula: 16. Emilia Liljendal 6,79
F15 diskus: 10. Erin Johansson 29,67
F15 diskus: 16. Emilia Liljendal 23,26

F15 slägga: 1. Melina Lundqvist 42,68
F15 spjut: 8. Emilia Liljendal 21,32