Update 11.3.2024


Verksamhetsledare / Toiminnanjohtaja

Ron Liljendal 
040 738 5599
ron.liljendal@akilles.fi


Juniorchef / Junioripäällikkö
Petri Lindfors

040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Styrelsen / Hallitus

Ordförande / Puheenjohtaja
Johan Höysti
040-0912005
johan.hoysti@akilles.fi

Viceordförande / Varapuheenjohtaja
Jon Brunberg
040-5802116
brunbergjon@gmail.com

Sekreterare / Sihteeri
Maria Palmén
050-3610316
maria.palmen@akilles.fi

Ekonomi / Talous 
Elin Kneck

045-6043155
elin.kneck@akilles.fi

Jennifer Smeds 
040-5864472
jennifer.smeds@akilles.fi

Hilding Mattsson
040-8334495
hilding.mattsson@akilles.fi

Annika Helin-Pohjola (Suppleant/Varajäsen)
040-5244527
annika.laaksonen@hotmail.fi

Andreas Frejborg (Suppleant/Varajäsen)
050-4586712
andreas.frejborg@akilles.fi

 
 

Ansvar / Vastuut

Verksamhetsledare / Toiminnanjohtaja
Ron Liljendal 
040 738 5599
ron.liljendal@akilles.fi

Juniorchef / Junioripäällikkö
Petri Lindfors

040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Ekonomi / Talous
Elin Kneck
045-6043155
elin.kneck@akilles.fi

Evenemang / Tapahtumat
Jennifer Smeds
040-5864472
jennifer.smeds@akilles.fi

Materialansvarig / Materiaalivastaava
Ron Liljendal
040-7385599
ron.liljendal@akilles.fi

Stödansökningar / Tukihakemukset
Jon Brunberg 
040-5802116
brunbergjon@gmail.com

Akilles hemsidor / Akilleksen kotisivut
Maria Palmén
050-3610316
maria.palmen@akilles.fi

Someansvarig / Somevastaava
Jennifer Smeds
040-5864472
jennifer.smeds@akilles.fi

Bufféansvarig / Buffavastaava
Petra Backman
041-5011697
petra.backman83@gmail.com

Domaransvarig / Tuomarivastaava
Annika Helin-Pohjola
040-5244527
annika.laaksonen@hotmail.fi

Representationlagens representanter /
Edustusjoukkueiden edustajat

Herrlaget / Miesten joukkue
Hilding Mattsson
040-8334495
hilding.mattsson@akilles.fi
 
Damlaget / Naisten joukkue
Jon Brunberg
040-5802116
brunbergjon@gmail.com
 

Lagens kontaktuppgifter / Joukkueiden yhteistiedot

Tränare / Valmentajat

Herrar/Miehet
Stefan Lindroos
040-5083020
steffilindroos@gmail.com

B-pojkar/B-pojat 06/07/08
Ann-Liz Träskelin
040-7219669
ann-liz.traskelin@folkhalsan.fi

C-pojkar/C-pojat 09/10
Ric Liljendal
040-5722045
ricliljendal@hotmail.com

D-pojkar/D-pojat 11/12
Linus Schmidt
044-2927342
linus.schmidt@akilles.fi

E-pojkar/E-pojat 13
Jacob Boström
045-1043553
jacob.bostrom@akilles.fi

F-pojkar/F-pojat 14
Jonas Turunen
040-5882284
jo_turunen@hotmail.com

Minipojkar/Minipojat 15-16
Petri Lindfors

040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskolan/Pallokoulu 17-18
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskoj/Pallokiva 19-20
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Lagledare / Joukkueenjohtajat

Herrar/Miehet
Hilding Mattsson
040-8334495
hilding.mattsson@akilles.fi

B-pojkar/B-pojat 06/07/08
Linda Karlsson
040-5642273
linda.anita.karlsson@gmail.com

C-pojkar/C-pojat 09/10
Ron Liljendal
040-7385599
ron.liljendal@akilles.fi

D-pojkar/D-pojat 11/12
Johan Lindholm
040-4148381
johan.lindholm@boldansweden.se

E-pojkar/E-pojat 13
Johanna Wiljander-Backman
0407188471
jossuwiljander@gmail.com

F-pojkar/F-pojat 14
Markus Pyhäjärvi
040-7343440
markus@amskirjanpito.fi

Minipojkar/Minipojat 15-16
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskolan/Pallokoulu 17-18
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskoj/Pallokiva 19-20
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Tränare / Valmentajat

Damer/Naiset
Petri Lindfors
040-7566611
petri.lindfors@akilles.fi

B-flickor/B-tytöt 07/08
Petri Lindfors
040-7566611
petri.lindfors@akilles.fi

C-flickor/C-tytöt 09
Ric Liljendal
040-5722045
ricliljendal@hotmail.com

D-flickor/D-tytöt 10/11
Simon Blomfeldt
041-3106266
simon.blomfeldt@akilles.fi

D-flickor/D-tytöt 12
Jonas Turunen
040-5882284
jo_turunen@hotmail.com

E-flickor/E-tytöt 13
Simon Blomfeldt
041-3106266
simon.blomfeldt@akilles.fi

F-flickor/F-tytöt 14-15
Philip Ahlgren
0400-802982
philip@supp.fi

Miniflickor/Minitytöt 16
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskolan/Pallokoulu 17-18
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskoj/Pallokiva 19-20
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Lagledare / Joukkueenjohtajat

Damer/Naiset
Jon Brunberg
040-5802116
brunbergjon@gmail.com

B-flickor/B-tytöt 07/08
Maria Palmén
050-3610316
maria.palmen@akilles.fi

C-flickor/C-tytöt 09
Daniel Bäck
050-4553831
daniel@baeck.fi

D-flickor/D-tytöt 10/11
Peter Helenius
040-5614960
peter@helenius.net

D-flickor/D-tytöt 12
Heidi Grönqvist
040-5518857
heidilindfors@hotmail.com

E-flickor/E-tytöt 13
Terhi Rönnholm
040-9600424
terhi@kokouspoukama.fi

F-flickor/F-tytöt 14-15
Ric Liljendal
040-5722045
ricliljendal@hotmail.com

Miniflickor/Minitytöt 16
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskolan/Pallokoulu 17-18
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi

Bollskoj/Pallokiva 19-20
Petri Lindfors
040 756 6611
petri.lindfors@akilles.fi