Akilles mästerskap 1 – mestaruuskisat 1
Borgå 8.7.2019

RESULTAT – TULOKSET

P7 400 m gång – P7 400 m kävely

1. Jonathan Liljendal BorgåAk 2.57,4h
2. Robin Johansson BorgåAk 2.58,4h

P9 600 m gång – P9 600 m kävely

1. Tobias Tallqvist BorgåAk 4.50,3h

P10 1000 m gång – P10 1000 m kävely

1. Oliver Liljendal BorgåAk 8.38,4h

F7 400 m gång – T7 400 m kävely

1. Melody Lönnroos BorgåAk 3.32,3h

F8 600 m gång – T8 600 m kävely

1. Elin Nyholm BorgåAk 4.55,4h
2. Vanessa Kinnunen BorgåAk 4.55.5h

F9 600 m gång – T9 600 m kävely

1. Alina Wiitala BorgåAk 4.55,4h

F10 1000 m gång – T10 1000 m kävely

1. Clara Henriksson BorgåAk 8.40,3h

F11 1000 m gång – T11 1000 m kävely

1. Brenda Jalkanen BorgåAk 6.47,0h
2. Isabella Stenbäck BorgåAk 6.56,4h
3. Erika Tallqvist BorgåAk 7.03,2h
4. Alina Nyholm BorgåAk 7.29,8h

F12 2000 m gång – T12 2000 m kävely

2. Emilia Liljendal BorgåAk 15.56,0h

F13 2000 m gång – T13 2000 m kävely

1. Malin Lindblom BorgåAk 15.07,2h

Akilles mästerskap 2 – mestaruuskisat 2
Borgå – Porvoo 17.7.2019

TULOKSET

P7 3-ottelu 40 m Tuuli: +0,5

1. Casper Hallikainen BorgåAk 8,42
2. Robin Johansson BorgåAk 8,55

P7 3-ottelu Pituus

1. Robin Johansson BorgåAk 2,31
1,92 2,31 2,29
2. Casper Hallikainen BorgåAk 2,21
X X 2,21

P7 3-ottelu Kuula

1. Robin Johansson BorgåAk 4,29
4,02 4,29 3,38
2. Casper Hallikainen BorgåAk 3,19
3,09 3,19 2,62

P7 3-kamp – P7 3-ottelu

1. Robin Johansson BorgåAk 301
8,55 2,31 4,29
76 63 162
+0,5
2. Casper Hallikainen BorgåAk 248
8,42 2,21 3,19
83 55 110
+0,5

P8 3-ottelu 40 m Tuuli: +0,5

1. Tobias Forsten BorgåAk 10,45

P8 3-ottelu Pituus

1. Tobias Forsten BorgåAk 1,62
1,62 1,45 1,54

P8 3-ottelu Kuula

1. Tobias Forsten BorgåAk 2,93
2,44 2,54 2,93

P8 3-kamp – P8 3-ottelu

1. Tobias Forsten BorgåAk 138
10,45 1,62 2,93
20 20 98
+0,5

P9 3-ottelu 40 m Tuuli: +0,5

1. Tobias Isaksson BorgåAk 6,96
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 7,11
3. Viking Johansson BorgåAk 8,03

P9 3-ottelu Pituus

1. Tobias Isaksson BorgåAk 3,52
3,52 3,19 3,11
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 3,27
3,27 3,19 3,26
3. Viking Johansson BorgåAk 2,50
2,47 2,39 2,50

P9 3-ottelu Kuula

1. Tobias Isaksson BorgåAk 6,94
6,00 6,94 6,60
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 6,62
5,93 6,62 6,07
3. Viking Johansson BorgåAk 4,67
4,46 4,49 4,67

P9 3-kamp – P9 3-ottelu

1. Tobias Isaksson BorgåAk 740
6,96 3,52 6,94
245 195 300
+0,5
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 661
7,11 3,27 6,62
218 161 282
+0,5
3. Viking Johansson BorgåAk 370
8,03 2,50 4,67
110 79 181
+0,5

P10 3-ottelu 60 m Tuuli: +1,0

1. Oliver Hallikainen BorgåAk 9,74

P10 3-ottelu Pituus

1. Oliver Hallikainen BorgåAk 3,71
3,60 3,71 3,53

P10 3-ottelu Kuula

1. Oliver Hallikainen BorgåAk 5,09
4,87 5,09 5,03

P10 3-kamp – P10 3-ottelu

1. Oliver Hallikainen BorgåAk 684
9,74 3,71 5,09
259 223 202
+1,0

P12 4-ottelu 800 m

1. Albert Isaksson BorgåAk 3.02,02
2. Oliver Sveholm BorgåAk 3.14,60

P12 4-ottelu 60 m aj Tuuli: -1,0

1. Albert Isaksson BorgåAk 12,03
2. Oliver Sveholm BorgåAk 12,65

P12 4-ottelu Korkeus

1. Albert Isaksson BorgåAk 135
115 120 125 130 135 138
O O O O O XXX
2. Oliver Sveholm BorgåAk 110
080 085 090 095 100 105 110 115
O – O – O – O XXX

P12 4-ottelu Kuula

1. Albert Isaksson BorgåAk 8,06
8,06 7,53 X
2. Oliver Sveholm BorgåAk 6,76
6,31 6,40 6,76

P12 4-kamp – P12 4-ottelu

1. Albert Isaksson BorgåAk 1211
12,03 135 8,06 3.02,02
328 335 362 186
-1,0
2. Oliver Sveholm BorgåAk 886
12,65 110 6,76 3.14,60
277 179 290 140
-1,0

P13 4-ottelu 800 m

1. Henri Aspelin BorgåAk 2.57,72

P13 4-ottelu 60 m aj Tuuli: -1,0

1. Henri Aspelin BorgåAk 11,38

P13 4-ottelu Korkeus

1. Henri Aspelin BorgåAk 135
120 125 130 135 138
O O XXO O X–

P13 4-ottelu Kuula

1. Henri Aspelin BorgåAk 9,37
8,19 8,98 9,37

P13 4-kamp – P13 4-ottelu

1. Henri Aspelin BorgåAk 1371
11,38 135 9,37 2.57,72
394 335 437 205
-1,0

P14 5-ottelu 1000 m

1. Samuel Puustinen BorgåAk 3.28,35
2. Linus Henriksson BorgåAk 3.28,42
3. Thomas Isaksson BorgåAk 3.29,56

P14 5-ottelu 100 m aj Tuuli: +3,3

1. Elliot Schmidt BorgåAk 15,48
2. Linus Henriksson BorgåAk 17,32
3. Thomas Isaksson BorgåAk 18,21
4. Samuel Puustinen BorgåAk 18,56

P14 5-ottelu Seiväs

1. Thomas Isaksson BorgåAk 235
185 195 205 215 225 235 245
O – O O O XXO XXX
2. Samuel Puustinen BorgåAk 235
185 195 205 215 225 235 245
O – O O XO XXO XXX
3. Linus Henriksson BorgåAk 215
185 195 205 215 225
O – O O XXX

P14 5-ottelu Pituus

1. Samuel Puustinen BorgåAk 4,79 +1,4
4,49 4,79 X
+2,1 +1,4 +1,6
2. Elliot Schmidt BorgåAk 4,63 +1,0
4,63 4,63 4,58
+1,0 +1,1 +1,1
3. Thomas Isaksson BorgåAk 4,55 +0,6
4,46 4,53 4,55
+1,8 +0,9 +0,6
4. Linus Henriksson BorgåAk 4,30 +1,1
4,24 4,18 4,30
+1,0 +0,7 +1.1

P14 5-ottelu Keihäs

1. Samuel Puustinen BorgåAk 32,35
27,68 29,64 32,35
2. Thomas Isaksson BorgåAk 27,42
26,36 27,42 27,02
3. Linus Henriksson BorgåAk 26,97
23,60 26,97 22,27
4. Elliot Schmidt BorgåAk 23,05
23,05 X X

P14 5-kamp – P14 5-ottelu

1. Samuel Puustinen BorgåAk 1784
18,56 4,79 235 32,35 3.28,35
362 425 292 390 315
+3,3 +1,4
2. Thomas Isaksson BorgåAk 1677
18,21 4,55 235 27,42 3.29,56
385 373 292 319 308
+3,3 +0,6
3. Linus Henriksson BorgåAk 1651
17,32 4,30 215 26,97 3.28,42
455 324 244 313 315
+3,3 +1,1
4. Elliot Schmidt BorgåAk 1306
15,48 4,63 23,05
658 390 258
+3,3 +1,0

P15 5-ottelu 1000 m

1. Daniel Wickström IFSibboV 3.17,29

P15 5-ottelu 100 m aj Tuuli: +3,3

1. Daniel Wickström IFSibboV 15,81

P15 5-ottelu Seiväs

1. Daniel Wickström IFSibboV 225
165 185 195 205 215 225 235
O O O XO O XO XXX

P15 5-ottelu Pituus

1. Daniel Wickström IFSibboV 4,94 +1,8
X 4,37 4,94
+1,3 +1,7 +1.8

P15 5-ottelu Keihäs

1. Daniel Wickström IFSibboV 21,67
X 19,96 21,67

P15 5-kamp – P15 5-ottelu

1. Daniel Wickström IFSibboV 1973
15,81 4,94 225 21,67 3.17,29
614 459 267 239 394
+3,3 +1,8

T8 3-ottelu 40 m Tuuli: +0,9

1. Vanessa Kinnunen BorgåAk 8,21
2. Lydia Paju BorgåAk 8,49

T8 3-ottelu Pituus

1. Vanessa Kinnunen BorgåAk 2,38
2,36 2,38 2,08

2. Lydia Paju BorgåAk 2,34
2,28 2,34 2,32

T8 3-ottelu Kuula

1. Vanessa Kinnunen BorgåAk 3,26
2,98 3,26 2,96
2. Lydia Paju BorgåAk 2,80
2,16 2,23 2,80

F8 3-kamp – T8 3-ottelu

1. Vanessa Kinnunen BorgåAk 279
8,21 2,38 3,26
97 69 113
+0,9
2. Lydia Paju BorgåAk 236
8,49 2,34 2,80
79 65 92
+0,9

T10 3-ottelu 60 m Tuuli: +1,2

1. Fanny Finell BorgåAk 10,40
2. Clara Henriksson BorgåAk 10,96

T10 3-ottelu Pituus

1. Fanny Finell BorgåAk 3,08
3,00 2,97 3,08
2. Clara Henriksson BorgåAk 2,81
2,79 2,70 2,81

T10 3-ottelu Kuula

1. Clara Henriksson BorgåAk 5,36
4,59 5,36 4,87
2. Fanny Finell BorgåAk 4,69
4,23 4,40 4,69

F10 3-kamp – T10 3-ottelu

1. Fanny Finell BorgåAk 507
10,40 3,08 4,69
187 138 182
+1,2
2. Clara Henriksson BorgåAk 467
10,96 2,81 5,36
143 108 216
+1,2

T11 3-ottelu 60 m Tuuli: +1,2

1. Erika Tallqvist BorgåAk 9,37
2. Brenda Jalkanen BorgåAk 10,03
3. Isabella Stenbäck BorgåAk 10,37

T11 3-ottelu Pituus

1. Erika Tallqvist BorgåAk 3,93
3,88 X 3,93

2. Isabella Stenbäck BorgåAk 3,52
3,52 3,47 3,0
3. Brenda Jalkanen BorgåAk 3,38
3,38 3,24 3,08

T11 3-ottelu Kuula

1. Erika Tallqvist BorgåAk 6,86
6,65 6,63 6,86
2. Brenda Jalkanen BorgåAk 5,90
5,63 5,70 5,90
3. Isabella Stenbäck BorgåAk 5,62
5,62 5,02 5,39

F11 3-kamp – T11 3-ottelu

1. Erika Tallqvist BorgåAk 867
9,37 3,93 6,86
314 258 295
+1,2
2. Brenda Jalkanen BorgåAk 643
10,03 3,38 5,90
224 175 244
+1,2
3. Isabella Stenbäck BorgåAk 613
10,37 3,52 5,62
189 195 229
+1,2

T12 4-ottelu 800 m

1. Isabell Leinonen BorgåAk 3.36,28
2. Jessica Björksten BorgåAk 3.40,20
3. Freja Johansson BorgåAk 3.40,52
4. Amanda Paju BorgåAk 3.44,70

T12 4-ottelu 60 m aj Tuuli: -0,2

1. Jessica Björksten BorgåAk 14,02
2. Freja Johansson BorgåAk 14,57
3. Isabell Leinonen BorgåAk 14,85
4. Amanda Paju BorgåAk 17,14

T12 4-ottelu Pituus

1. Jessica Björksten BorgåAk 3,81
3,81 3,68 3,70
2. Isabell Leinonen BorgåAk 3,53
3,53 3,42 3,30
3. Amanda Paju BorgåAk 2,97
2,97 2,68 X
4. Freja Johansson BorgåAk 2,90
2,88 2,90 X

T12 4-ottelu Kuula

1. Jessica Björksten BorgåAk 9,94
9,78 9,94
2. Amanda Paju BorgåAk 6,66
6,59 6,60 6,66
3. Isabell Leinonen BorgåAk 5,24
4,64 5,24
4. Freja Johansson BorgåAk 4,96
4,41 4,96 4,61

F12 4-kamp – T12 4-ottelu

1. Jessica Björksten BorgåAk 985
14,02 3,81 9,94 3.40,20
196 238 470 81
-0,2
2. Isabell Leinonen BorgåAk 655
14,85 3,53 5,24 3.36,28
161 196 210 88
-0,2
3. Amanda Paju BorgåAk 580
17,14 2,97 6,66 3.44,70
97 125 284 74
-0,2
4. Freja Johansson BorgåAk 565
14,57 2,90 4,96 3.40,52
172 117 195 81
-0,2

T13 4-ottelu 800 m

1. Alexandra Kinnunen BorgåAk 2.52,75
2. Malin Lindblom BorgåAk 2.53,69

T13 4-ottelu 60 m aj Tuuli: +0,3

1. Malin Lindblom BorgåAk 13,66
2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 14,36

T13 4-ottelu Pituus

1. Alexandra Kinnunen BorgåAk 3,87
3,59 3,87 3,82
2. Malin Lindblom BorgåAk 3,46
3,33 3,40 3,46

T13 4-ottelu Kuula

1. Malin Lindblom BorgåAk 6,61
6,39 6,61 5,81
2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 6,29
5,85 6,05 6,29

F13 4-kamp – T13 4-ottelu

1. Alexandra Kinnunen BorgåAk 924
14,36 3,87 6,29 2.52,75
181 248 264 231
+0,3
2. Malin Lindblom BorgåAk 908
13,66 3,46 6,61 2.53,69
214 186 282 226
+0,3

T14 5-ottelu 800 m

1. Ida Finell BorgåAk 2.28,83

T14 5-ottelu 80 m aj Tuuli: +4,1

1. Ida Finell BorgåAk 13,87

T14 5-ottelu Korkeus

1. Ida Finell BorgåAk 121
115 118 121 124
O XO XXO XXX

T14 5-ottelu Pituus

1. Ida Finell BorgåAk 4,40 +1,0
X 4,40 X
+0,8 +1,0 +0.7

T14 5-ottelu Keihäs

1. Ida Finell BorgåAk 30,01
22,88 29,74 30,01

F14 5-kamp – T14 5-ottelu

1. Ida Finell BorgåAk 1845
13,87 4,40 30,01 121 2.28,83
478 343 356 240 428
+4,1 +1,0

T15 Pituus

1. Gisela Bergström BorgåAk 4,98 +1,8
4,76 4,87 4,98

Akilles mästerskap 6 – mestaruuskisat 6

Borgå 26.8.2019

RESULTAT – TULOKSET

P7 150 m

  1. Robin Johansson BorgåAk             33,08
  2. Jonathan Liljendal BorgåAk             36,21

P7 Höjd – Korkeus

  1. Robin Johansson BorgåAk               075

         060 065 070 075 080

           O   O   O   O XXX

  1. Jonathan Liljendal BorgåAk               075

         060 065 070 075 080

           O   O   O   O XXX

P7 Kula – Kuula

  1. Robin Johansson BorgåAk              4,63

           4,51   4,59   3,99   4,63      

  1. Jonathan Liljendal BorgåAk              4,07

           3,76   3,73   4,07   3,84

P9 1000 m

  1. Tobias Isaksson BorgåAk           4.24,08
  2. Tobias Tallqvist BorgåAk           4.30,56

P9 Kula –  Kuula

  1. Tobias Tallqvist BorgåAk              6,59

           5,66   5,23   6,59

P10 Längd – Pituus

  1. Oliver Hallikainen BorgåAk              3,79                  

          3,76  3,77  3,57  3,79

  1. Oliver Liljendal          BorgåAk              2,75                  

          2,62  2,75     –     –                             

P10 Diskus – Kiekko

  1. Oliver Liljendal BorgåAk             16,55

          15,34  16,55

  1. Oliver Hallikainen BorgåAk             16,13

          16,13  15,01

P11 Längd –  Pituus

  1. William Kinnunen BorgåAk              3,17                  

          2,89  3,17  2,85  2,94                

P11 Diskus – Kiekko

  1. William Kinnunen BorgåAk             15,40

          15,40  13,59

P12 200 m häck/aj              Tuuli: +0,1

  1. Albert Isaksson BorgåAk             40,70

P12 Höjd – Korkeus

  1. Albert Isaksson BorgåAk               130

         105 110 115 120 125 130 135

           –   O   O   O XXO   O XXX

  1. Oscar Blomberg BorgåAk               125

         105 110 115 120 125 130

           O   O   O   O  XO XXX

P13 200 m häck/aj              Tuuli: +0,1

  1. Henri Aspelin BorgåAk             36,15

P13 Höjd – Korkeus

  1. Henri Aspelin                    BorgåAk               125

         120 125 130

         XXO   O XXX

P14 300 m häck/aj

  1. Linus Henriksson BorgåAk             50,57
  2. Samuel Puustinen BorgåAk             51,84

P14 Höjd –  Korkeus

  1. Thomas Isaksson BorgåAk               145

         125 130 135 140 145 148

           O   O   O   O   O XXX

  1. Samuel Puustinen BorgåAk               135

         120 125 130 135 140

           O   O   O  XO XXX

  1. Linus Henriksson BorgåAk               135

         125 130 135 140 145 148

           O  XO XXO XXX       

P15 300 m häck/aj

  1. Oscar Nyholm     BorgåAk             47,50

P15 Höjd – Korkeus

  1. Oscar Nyholm BorgåAk               155

         125 130 135 140 145 148 150 155 160

           O   O  XO  XO   O   O   O   O XXX

F7 150 m – T7 150 m

  1. Isabel Lepistö BorgåAk             37,29

F7 Höjd – T7 Korkeus

  1. Isabel Lepistö BorgåAk               065

         050 055 060 065 070

           O   O   O   O XXX

F7 Kula – T7 Kuula

  1. Isabel Lepistö BorgåAk              2,74

           2,55      X   2,72   2,74

F8 1000 m – T8 1000 m

  1. Elin Nyholm BorgåAk           4.35,09
  2. Vanessa Kinnunen BorgåAk           4.53,99
  3. Lydia Paju BorgåAk           5.07,33

F8 Kula – T8 Kuula

  1. Elin Nyholm BorgåAk              4,57

           4,57   4,40   3,69      

  1. Vanessa Kinnunen                    BorgåAk              2,88

           2,88   2,87   2,79      

  1. Lydia Paju BorgåAk              2,53

           2,15   2,53   2,33

F9 1000 m – T9 1000 m

  1. Aliina Wiitala        BorgåAk           4.43,80

F9 Kula – T9 Kuula

  1. Aliina Wiitala BorgåAk              4,54

           4,14   4,25   4,54

F10 Höjd – T10 Korkeus

  1. Fanny Finell BorgåAk               113

         085 090 095 100 105 110 113 116

           O   O   O   O  XO XXO XXO XXX

  1. Clara Henriksson BorgåAk               110

         095 100 105 110 113

           O   O   O   O  XX

F10 Diskus – T10 Kiekko

  1. Clara Henriksson BorgåAk             11,97

          11,97  11,96      X  10,07

  1. Fanny Finell BorgåAk             10,89

          10,89  10,63   8,79      X

F11 Höjd – T11 Korkeus

  1. Isabella Stenbäck BorgåAk               125

         100 105 110 113 116 119 121 123 125 127

           O   O   O   –   O   O XXO XXO XXO XXX

  1. Erika Tallqvist BorgåAk               119

         095 100 105 110 113 116 119 121

           O   O   –   O   O   O XXO XXX

  1. Alina Nyholm BorgåAk               116

         095 100 105 110 113 116 119 121 123 125

           O   O   O   O  XO XXO XXX           

  1. Sarah Isaksson BorgåAk               105

         090 095 100 105 110 113 116 119 121 123 125 127

               O   O  XO XXX                           

F11 Diskus – T11 Kiekko

  1. Tanja Muotka OrimJy              26,34

          26,34  24,79      X      X      

  1. Erika Tallqvist BorgåAk             16,63

          14,97  16,63  12,39      X

  1. Alina Nyholm BorgåAk             14,77

          12,80      X  12,66  14,77

  1. Isabella Stenbäck BorgåAk             13,83

          13,83  13,70  12,73  12,76

  1. Sarah Isaksson BorgåAk             13,03

          13,03  12,63  11,16  11,49

F12 200 m häck – T12 200 m aj

  1. Vilja Laine BorgåAk             44,49
  2. Jessica Björksten BorgåAk             45,92
  3. Dina-Irene Lönnström BorgåAk             49,67
  4. Amanda Paju BorgåAk             58,16

     Livia Langhoff                          BorgåAk                DQ

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Vilja Laine BorgåAk             44,49
  2. Jessica Björksten BorgåAk             45,92
  3. Amanda Paju BorgåAk             58,16

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Dina-Irene Lönnström BorgåAk             49,67

     Livia Langhoff                          BorgåAk                DQ

F12 Längd – T12 Pituus

  1. Jessica Björksten BorgåAk              3,72 +0,6             

          3,72  3,48  3,67  3,72  3,67

          +0,6  +0,5  -0,8  +0,6  +0,6

  1. Livia Langhoff BorgåAk              3,36 +0,7             

          3,36     X     X  3,14

          +0,7  +0,5  +0,6  -0,8

  1. Dina-Irene Lönnström BorgåAk              3,20 -0,5              

          2,48  3,06  2,84  3,20

          -0,7  +0,8  -0,6  -0,5

  1. Vilja Laine BorgåAk              3,20 +0,6             

          2,74  3,20     X  2,94

          +0,6  +0,6  -0,7  +0,6

  1. Amanda Paju                     BorgåAk              3,10 -0,6             

          2,78  3,06  3,10  2,98

          +0,5  +0,6  -0,6  +0,6

  1. Emilia Liljendal BorgåAk              2,68 +0,6             

             X  2,68  2,60     X     

          +0,7  +0,6  +0,6  +0,7     

F13 200 m häck – T13 200 m aj          Tuuli: +0,3

  1. Fanny Böhling BorgåAk             39,56
  2. Alexandra Kinnunen BorgåAk             41,97

F13 Längd – T13 Pituus

  1. Fanny Böhling BorgåAk              4,12 +0,6             

             X  3,96  4,12  3,67

          -0,5  +0,7  +0,6  +0,9

  1. Alexandra Kinnunen BorgåAk              3,88 -0,5             

          3,57  3,57  3,88  3,70

          +0,8  +0,5  -0,5  +0.7

F14 300 m häck – T14 300 m aj

  1. Ida Finell BorgåAk             49,20
  2. Selma Lepistö  BorgåAk             56,53

F14 Längd – 14 Pituus

  1. Ida Finell BorgåAk              4,45 +1,3             

          4,27  4,08  4,30  4,45     

          +1,3  -0,5  -0,8  +1,3     

  1. Malin Lindroth                 EsboIF               4,29 +0,7             

          4,17  4,15     X  4,29

          +0,7  +0,6  +1,0  +0,7

  1. Selma Lepistö BorgåAk              4,29 +0,6             

          4,29  4,08  4,10  4,01

          +0,6  +0,6  -0,8  +0,7

  1. Elodie Böhling BorgåAk              3,39 -0,9             

             X  3,39     X     X

          +0,6  -0,9  +0,7  +0.7

F15 Längd – T15 Pituus

  1. Gisela Bergström          BorgåAk              4,58 +0,9  
             4,56  4,58  4,54     X

          +0,5  +0,9  +0,8  +0.6

+1,2 -0,7 +1.8

Akilles mästerskap 7 – mestaruuskisat 7
Borgå
4.9.2019

TULOKSET

P7 400 m

1. Jonathan Liljendal BorgåAk 1.49,78
2. Robin Johansson BorgåAk 1.56,36
3. Elvin Åkerlund BorgåAk 2.14,79

P7 Pituus

1. Casper Hallikainen BorgåAk 2,64
2,53 2,64 2,63 X
2. Jonathan Liljendal BorgåAk 2,37
2,25 2,37 1,98 2,17
3. Robin Johansson BorgåAk 2,18
1,77 2,09 1,80 2,18
4. Elvin Åkerlund BorgåAk 1,40
X 1,31 1,40 X

P7 Pallonheitto

1. Casper Hallikainen BorgåAk 20,17
2. Robin Johansson BorgåAk 18,75
3. Jonathan Liljendal BorgåAk 14,48
4. Elvin Åkerlund BorgåAk 9,09

P9 Kolmiloikka

1. Tobias Isaksson BorgåAk 7,64
7,40 7,52 7,41 7,64
2. Tobias Tallqvist BorgåAk 7,61
7,43 7,61 7,46 7,49

P9 Pallonheitto

1. Tobias Tallqvist BorgåAk 30,35
2. Tobias Isaksson BorgåAk 26,96

P10 150 m Tuuli: +2,7

1. Adrian Jakobsson EsboIF 23,17
2. Oliver Hallikainen BorgåAk 23,52
3. Alexander Blomberg BorgåAk 25,62
4. Oliver Liljendal BorgåAk 29,95

P10 Kolmiloikka

1. Oliver Hallikainen BorgåAk 8,14
8,05 8,00 8,09 8,14
2. Oliver Liljendal BorgåAk 6,77
X X 6,77 X
3. Alexander Blomberg BorgåAk 6,75
6,75 6,32 6,38

P12 200 m Tuuli: +0,4

1. Oliver Sveholm BorgåAk 31,25
2. Albert Isaksson BorgåAk 31,92
3. Oscar Blomberg BorgåAk 32,02

P12 Kolmiloikka

1. Albert Isaksson BorgåAk 8,29 +1,0
X 8,29 8,22 8,17
+1,0 +0,8 +0,8
2. Oliver Sveholm BorgåAk 7,04 +0,8
X 7,04 6,85 X
+0,8 +1,5

P12 Kiekko

1. Albert Isaksson BorgåAk 21,84
21,73 21,84 X 20,52
2. Oliver Sveholm BorgåAk 18,54
X 12,58 16,88 18,54
3. Jimi Sorvari BorgåAk 13,87
X X 13,46 13,87

P13 200 m Tuuli: 0,0

1. Henri Aspelin BorgåAk 30,77

P13 Kolmiloikka

1. Arthur Blomberg BorgåAk 9,12 +0,9
9,12 8,96 8,64 8,80
+0,9 +1,8 +1,7 +0,8
2. Henri Aspelin BorgåAk 8,37 +1,1
8,10 8,37 8,30 8,19
+0,9 +1,1 +1,3 +0.8

P13 Kiekko

1. Henri Aspelin BorgåAk 27,30
25,46 24,90 25,83 27,30

P14 300 m

1. Victor Lindroos BorgåAk 44,31
2. Samuel Puustinen BorgåAk 46,54
3. Linus Henriksson BorgåAk 47,58

P14 Kolmiloikka

1. Thomas Isaksson BorgåAk 10,33 +1,4
9,92 10,33 X 10,20
+1,8 +1,4 +1,2 +1,4
2. Samuel Puustinen BorgåAk 10,01 +1,2
9,34 9,92 10,01 9,99
+1,1 +0,7 +1,2 +1,7
3. Victor Lindroos BorgåAk 8,66 -0,5
8,66 8,25 X 8,20
-0,5 +1,3 +1,4 +1,1
4. Linus Henriksson BorgåAk 8,17 +0,8
X X 8,17 X
+0,5 +2,2 +0,8 +0.5

P14 Kiekko

1. Samuel Puustinen BorgåAk 33,16
29,95 32,97 31,13 33,16
2. Linus Henriksson BorgåAk 25,28
21,93 16,80 23,98 25,28
3. Victor Lindroos BorgåAk 17,58
17,38 15,95 17,58 16,16
4. Thomas Isaksson BorgåAk 16,24
16,24 X 15,46 X

P15 300 m

1. Oscar Nyholm BorgåAk 43,73
2. Aron Johansson BorgåAk 1.08,09

P15 Kolmiloikka

1. Oscar Nyholm BorgåAk 9,91 +0,9
9,91 X 9,69 9,86
+0,9 +2,0 +2,1 +0.8

P15 Kiekko

1. Oscar Nyholm BorgåAk 29,79
29,79 X X 29,42
2. Aron Johansson BorgåAk 22,36
X 22,36 X X
Kilpailun ulkopuolella
Linus Schmidt BorgåAk 32,96
X 27,22 32,96 27,02

T7 400 m

1. Mimmi Katainen BorgåAk 1.47,66
2. Melody Lönnroos BorgåAk 1.47,92

T7 Pituus

1. Melody Lönnroos BorgåAk 2,65
2,65 X 2,60 X
2. Ada Ahlfors HIFK 2,53
2,41 2,49 2,30 2,53
3. Mimmi Katainen BorgåAk 2,37
X 2,32 2,36 2,37
4. Isabel Lepistö BorgåAk 1,79
1,79 1,72 1,60 X

T7 Pallonheitto

1. Melody Lönnroos BorgåAk 12,28
2. Mimmi Katainen BorgåAk 9,50
3. Isabel Lepistö BorgåAk 6,41

T8 Kolmiloikka

1. Elin Nyholm BorgåAk 7,07
X 7,07 6,83 6,76
2. Lydia Paju BorgåAk 4,77
4,77 X X X

T8 Pallonheitto

1. Elin Nyholm BorgåAk 16,99
2. Lydia Paju BorgåAk 7,05

T9 Kolmiloikka

1. Aliina Wiitala BorgåAk 6,34
6,24 X 6,31 6,34

T9 Pallonheitto

1. Aliina Wiitala BorgåAk 16,55

T10 150 m Tuuli: +0,8

1. Vera Ahlfors HIFK 24,24 PB
2. Fanny Finell BorgåAk 24,52
3. Clara Henriksson BorgåAk 25,92

T10 Kolmiloikka

1. Vera Ahlfors HIFK 8,03
7,83 7,79 8,03 7,84
2. Fanny Finell BorgåAk 6,55
6,55 6,21 5,74 6,36
3. Clara Henriksson BorgåAk 6,51
6,51 6,43 6,22 6,16

T11 150 m Tuuli: +1,0

1. Erika Tallqvist BorgåAk 23,72
2. Brenda Jalkanen BorgåAk 25,23
3. Sarah Isaksson BorgåAk 25,45
4. Alina Nyholm BorgåAk 25,52

T11 Kolmiloikka

1. Alina Nyholm BorgåAk 8,17
8,17 7,98 7,78 7,83
2. Erika Tallqvist BorgåAk 8,00
8,00 7,92 7,57 X
3. Brenda Jalkanen BorgåAk 7,66
7,66 7,57 7,04 7,37
4. Sarah Isaksson BorgåAk 7,40
7,13 7,20 7,30 7,40

T12 200 m Tuuli: +2,1

1. Silja Filenius HIFK 29,03
2. Jessica Björksten BorgåAk 34,42
3. Vilja Laine BorgåAk 35,00

T12 Kolmiloikka

1. Jessica Björksten BorgåAk 7,78 +0,9
7,56 7,55 7,51 7,78
+1,6 +0,8 +2,3 +0,9
2. Vilja Laine BorgåAk 6,83 +1,3
X 6,74 6,15 6,83
+1,6 +1,4 +1.3

T12 Kiekko

1. Jessica Björksten BorgåAk 31,24
30,94 X X 31,24
2. Tanja Muotka OrimJy 25,14
23,61 X 25,14 24,47
3. Vilja Laine BorgåAk 14,10
13,48 14,10 14,01 X

T13 200 m Tuuli: 0,0

1. Fanny Böhling BorgåAk 29,44
2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 32,34
3. Malin Lindblom BorgåAk 32,72
4. Ella Råstedt EsboIF 32,92

T13 Kolmiloikka

1. Ella Råstedt EsboIF 8,41 +1,0
X X 8,28 8,41
+1,0 +1,0
2. Alexandra Kinnunen BorgåAk 8,06 +0,7
8,05 8,06 7,90 8,02
+1,2 +0,7 +1,4 +0,9
3. Tara Hatakka VantSa 7,96 +1,8
7,92 X 7,96 7,75
-0,9 +1,8 +1,6
4. Malin Lindblom BorgåAk 7,96 +1,1
7,62 7,76 7,96 7,79
+1,1 +1,2 +1,1 +0,6
5. Eevi Kontneni BorgåAk 7,67 +1,2
7,67 7,65 7,54 7,58
+1,2 +1,7 +1,4 +1.1

T13 Kiekko

1. Ella Råstedt EsboIF 29,53
X X 29,53 X
2. Tara Hatakka VantSa 21,19
X X 16,47 21,19
3. Alexandra Kinnunen BorgåAk 17,05
17,05 16,14 15,62
4. Malin Lindblom BorgåAk 16,99
16,88 16,99 15,93 X

T14 300 m

1. Ida Finell BorgåAk 43,51
2. Amalia Lindén BorgåAk 53,99

T14 Kolmiloikka

1. Ida Finell BorgåAk 9,89 +1,7
9,48 9,89 9,77 9,78
+2,4 +1,7 +2,3 +1,5
2. Selma Lepistö BorgåAk 8,92 +1,4
8,87 8,92 X –
+1,1 +1,4 +1,3

T14 Kiekko

1. Amalia Lindén BorgåAk 30,90
X 30,31 30,90 X
2. Ida Finell BorgåAk 24,69
X X 24,69 X
3. Selma Lepistö BorgåAk 20,20
20,20 X 19,55 X

T15 300 m

1. Ida Suuronen BorgåAk 44,18

T15 Kolmiloikka

1. Gisela Bergström BorgåAk 9,40 +2,0
X 9,33 9,39 9,40
+1,2 +1,1 +1,5 +2.0

T15 Kiekko

1. Pinja Muotka OrimJy 34,22
X 33,74 34,22 33,89
2. Sara Puustinen BorgåAk 26,06
26,06 X X 25,25
3. Gisela Bergström BorgåAk 22,17
22,17 X X 20,83

Akilles mästerskap 8- mestaruuskisat 8
Borgå
11.9.2019

TULOKSET

P7 40 m


                     Tuuli: +2,6

  1. Casper Hallikainen                      BorgåAk              7,79  
  2. Jonathan Liljendal                      BorgåAk              8,50  
  3. Robin Johansson                         BorgåAk              8,53  

P7 Juniorspjut - Junnukeihäs

  1. Robin Johansson                         BorgåAk             11,14  
          11,14   9,59
  2. Casper Hallikainen                      BorgåAk              9,75  
           9,75   8,33
  3. Jonathan Liljendal                      BorgåAk              8,44  
           7,83   8,44

P8 Diskus - Kiekko

Kilpailun ulkopuolella
     Robin Johansson                         BorgåAk              9,56 
           7,68   9,56   8,78   8,52

P9 40 m häck - 40 m aj


  1. Tobias Isaksson                         BorgåAk              8,32  
  2. Tobias Tallqvist                        BorgåAk              9,29  

P9 Höjd - Korkeus

  1. Tobias Tallqvist                        BorgåAk               110  
         080 085 090 095 100 105 110 112
           O   O   -  XO   O   O XXO XXX
  2. Tobias Isaksson                         BorgåAk               105  
         080 085 090 095 100 105 110    
          XO   O   - XXO XXO   O XXX    

P9 Diskus - Kiekko

  1. Tobias Isaksson                         BorgåAk             14,46  
          14,46  14,29      X   9,87
  2. Tobias Tallqvist                        BorgåAk             14,31  
          13,17  14,31  11,99      X

P10 60 m


                     Tuuli: +4,1

  1. Oliver Hallikainen                      BorgåAk              9,57  
  2. Alexander Blomberg                      BorgåAk             10,15  
  3. Oliver Liljendal                        BorgåAk             11,72  

P10 Höjd - Korkeus

  1. Oliver Hallikainen                      BorgåAk               118  
         090 095 100 103 106 109 112 115 118 120
           O   O   O   O   O  XO   O XXO  XO XXX
  2. Alexander Blomberg                      BorgåAk               100  
         085 090 095 100 103
          XO   O   O   O XXX
  3. Oliver Liljendal                        BorgåAk               100  
         085 090 095 100 103
           O   O XXO XXO XXX

P12 60 m


                     Tuuli: +3,4

  1. Oliver Sveholm                          BorgåAk              9,18  
  2. Albert Isaksson                         BorgåAk              9,31  
  3. Oscar Blomberg                          BorgåAk              9,37  
  4. Oliver Sällström                        BorgåAk              9,84  

P12 Spjut - Keihäs

  1. Albert Isaksson                         BorgåAk             21,31  
          19,33  21,00  21,31  20,81
  2. Oliver Sällström                        BorgåAk             21,00  
          21,00  20,01  20,35  20,02
  3. Oliver Sveholm                          BorgåAk             20,45  
          19,10  18,80  19,03  20,45

P13 60 m


                     Tuuli: +2,9

  1. Arthur Blomberg                         BorgåAk              8,26  
  2. Otto Sällström                          BorgåAk              8,58  
  3. Henri Aspelin                           BorgåAk              9,18  
  4. William Forstén                         EsboIF               9,26  

P13 Spjut - Keihäs

  1. Otto Sällström                          BorgåAk             36,22  
          33,69  34,04  33,73  36,22
  2. Henri Aspelin                           BorgåAk             32,50  
          32,50  32,23  20,08  29,42
  3. William Forstén                         EsboIF              29,27  
          29,23  29,27  22,90  27,80

P14 100 m


                     Tuuli: +3,2

  1. Samuel Puustinen                        BorgåAk             13,28  
  2. Thomas Isaksson                         BorgåAk             13,37  

P14 2000 m


  1. Samuel Puustinen                        BorgåAk           8.14,71  

P14 Spjut - Keihäs

  1. Tiitus Siikala                          KU-58               32,68  
          32,68  28,93  26,85  29,05
  2. Anton Leppäaho                          KU-58               32,17  
          28,79  32,17      X      X
  3. Samuel Puustinen                        BorgåAk             28,75  
          28,75  26,74  28,44      X
  4. Linus Henriksson                        BorgåAk             26,76  
          24,19  23,00  22,33  26,76
  5. Thomas Isaksson                         BorgåAk             25,33  
          24,01  24,34  23,68  25,33

P15 100 m


                     Tuuli: +3,2

  1. Oscar Nyholm                            BorgåAk             14,15  

P15 2000 m


  1. Oscar Nyholm                            BorgåAk           6.39,24  

P15 Spjut - Keihäs

  1. Oscar Nyholm                            BorgåAk             29,98  
              X  28,48      X  29,98

M17 Keihäs

  1. Linus Schmidt                           BorgåAk             38,58  
              X  38,58  35,03      X
  2. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             30,15  
              X      X  30,15      X

F7 40 m - T7 40 m


                     Tuuli: +3,2

  1. Isabel Lepistö                          BorgåAk              9,73  

F7 Juniorspjut - T7 Junnukeihäs

  1. Isabel Lepistö                          BorgåAk              3,36  
           2,04   3,36

F8 40 m häck - T8 40 m aj


  1. Elin Nyholm                             BorgåAk             10,56  
  2. Vanessa Kinnunen                        BorgåAk             10,75  
  3. Lydia Paju                              BorgåAk             12,14  

F8 Längd - T8 Pituus

  1. Elin Nyholm                             BorgåAk              2,89                    
          2,80  2,89  2,66  2,79
                                
  2. Vanessa Kinnunen                        BorgåAk              2,34                    
          2,03     X  2,34  2,21
                                
  3. Lydia Paju                              BorgåAk              2,29                    
          2,21  2,01  2,29  2,29
                                

F8 Diskus - T8 Kiekko

  1. Elin Nyholm                             BorgåAk              9,33  
           7,33   8,49   8,19   9,33
  2. Vanessa Kinnunen                        BorgåAk              6,88  
           4,92   5,69   6,88   5,15
  3. Lydia Paju                              BorgåAk              3,42  
           3,42   3,25      X      X

F9 40 m häck - T9 40 m aj


  1. Aliina Wiitala                          BorgåAk             10,00  

F9 Längd - T9 Pituus

  1. Aliina Wiitala                          BorgåAk              3,16                    
          2,95  2,97  3,16  2,82
                                

F9 Diskus - T9 Kiekko

  1. Aliina Wiitala                          BorgåAk             10,48  
           8,67   8,68   9,42  10,48

F10 - T10 60 m


                     Tuuli: +2,2

  1. Fanny Finell                            BorgåAk             10,13  
  2. Clara Henriksson                        BorgåAk             10,52  

F10 Längd - T10 Pituus

  1. Fanny Finell                            BorgåAk              3,42                    
          3,37  3,42  3,13  3,22
                                
  2. Clara Henriksson                        BorgåAk              2,96                    
          2,89  2,80  2,63  2,96
                                

F11 - T11 60 m


                     Tuuli: +2,8

  1. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,33  
  2. Erika Tallqvist                         BorgåAk              9,34  
  3. Sarah Isaksson                          BorgåAk             10,03  
  4. Isabella Stenbäck                       BorgåAk             10,14  
  5. Alina Nyholm                            BorgåAk             10,40  

F11 Längd - T11 Pituus

  1. Frida Blomfelt                          EsboIF               4,10                    
          4,05  3,98  4,04  4,10
                                
  2. Erika Tallqvist                         BorgåAk              4,10                    
          3,99  4,10  3,92  3,70
                                
  3. Isabella Stenbäck                       BorgåAk              3,56                    
          3,56  3,35  3,50  3,56
                                
  4. Sarah Isaksson                          BorgåAk              3,51                    
          3,37  3,30  3,46  3,51
                                
  5. Alina Nyholm                            BorgåAk              3,35                    
          3,32  3,35  3,30  3,31
                                

F12 - T12 60 m


                     Tuuli: +3,1

  1. Jessica Björksten                       BorgåAk              9,62  
  2. Vilja Laine                             BorgåAk             10,02  
  3. Amanda Paju                             BorgåAk             10,35  
  4. Emilia Liljendal                        BorgåAk             12,20  

F12 Spjut - T12 Keihäs

  1. Jessica Björksten                       BorgåAk             26,78  
          23,96      X      X  26,78
  2. Emilia Liljendal                        BorgåAk             16,88  
          14,33  16,88  15,44  15,46
  3. Amanda Paju                             BorgåAk             15,36  
          13,40  15,36      X  12,53
  4. Vilja Laine                             BorgåAk             13,43  
          13,43  11,50  11,01  11,15

F13 - T13 60 m


                     Tuuli: +2,8

  1. Fanny Böhling                           BorgåAk              8,70  
  2. Eevi Kontinen                           BorgåAk              9,34  
  3. Alexandra Kinnunen                      BorgåAk              9,49  
  4. Ella Råstedt                            EsboIF               9,67  

F13 Spjut - T13 Keihäs

  1. Ella Råstedt                            EsboIF              31,52  
          28,53  29,95  28,92  31,52
  2. Melina Lundqvist                        BorgåAk             21,30  
          21,30  19,33  18,84      X
  3. Alexandra Kinnunen                      BorgåAk             14,06  
          14,06  12,54  12,22  13,42

F14 - T14 100 m


                     Tuuli: +2,6

  1. Ida Finell                              BorgåAk             13,88  
  2. Selma Lepistö                           BorgåAk             14,22  

F14 Spjut - T14 Keihäs

  1. Ida Finell                              BorgåAk             28,52  
          28,52  26,96  26,75      X
  2. Amalia Lindén                           BorgåAk             26,99  
          25,72  25,16  26,99  24,73
  3. Selma Lepistö                           BorgåAk             19,51  
          18,37  15,68  19,14  19,51

F15 - T15 100 m


                     Tuuli: +2,6

  1. Gisela Bergström                        BorgåAk             13,45  

F15 Spjut - T15 Keihäs

  1. Gisela Bergström                        BorgåAk             25,59  
          25,59  24,00  24,59  25,09
  2. Sara Puustinen                          BorgåAk             20,24  
          20,24      X  18,94  17,22