1912    
Eemil Kukko (14.5.1888-25.7.1963)Herrar 5-kamp1. 31.8-1.9.1912 Åbo
Eemil Kukko200 m2.23,5h1.9.1912 Åbo
Eemil Kukkolängd2.6,4431.8.1912 Åbo
Eemil Kukko100 m3.11,3h31.8.1912 Åbo
1913    
Akilles (HeikkiLiimatainen, )Herr terräng, lag3.33p25.5.1913 Åbo
1914    
Heikki Liimatainen (14.3.1894-24.12.1980)Herrar 10000m3.32.57,8h20.9.1914 Helsingfors
1915    
E. Gustafssonjuniorer terräng1.33.51,016.5.1915 Helsingfors
Akillesjun. terräng lag3. 16.5.1915 Helsingfors
1918    
Heikki LiimatainenHerrar 5000m3.15.50,0h31.8.1918 Helsingfors
Heikki LiimatainenHerrar 10000m1.32.58,21.9.1918 Helsingfors
1919    
Heikki LiimatainenHerrar 10000m1.32.35,517.8.1919 Åbo
Heikki LiimatainenHerrar 5000m2.15.38,9h16.8.1919 Åbo
Heikki LiimatainenHerrar terräng2.35.16,018.5.1919 Tammerfors
Hjalmar StenströmHerrar 5-kamp3.17 p16-17.8.1919 Åbo
1920    
Heikki LiimatainenHerrar 10000m1.34.01,1h4.7.1920 Helsingfors
Heikki LiimatainenHerrar terräng2.34.06,616.5.1920 Viborg
1921    
Akilles (HeikkiLiimatainen, Enoch Ahlberg)Herr terräng lag3.16 p15.5.1921 Borgå
1922    
Akilles (HeikkiLiimatainen, )Herr terräng lag3.26 p21.5.1922 Hyvinge
Armas PetäjistöHerrar tresteg3.13,7920.8.1922 Helsingfors
1926    
John ”Joppe” Lindroth (11.2.1906-12.8.1974)Herrar stav1.36015.8.1926 Tammerfors
1928    
John ”Joppe” LindrothHerrar stav2.37025-26.8.1928 Helsingfors
Paul ”Palle” Virtanen (19.1.1910-30.9.2000)H18 100m1.11,7 
Paul ”Palle” VirtanenH18 trekamp1.249,56 p 
Paul ”Palle” VirtanenH18 höjd2.165 
Paul ”Palle” VirtanenH18 kula3.13,85 
Paul ”Palle” VirtanenH18 längd3.6,00 
1929    
John ”Joppe” LindrothHerrar stav1.38018.8.1929 Viborg
1930    
John ”Joppe” LindrothHerrar stav1.38517.8.1930 Tammerfors
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 100m3.10,916.8.1930 Tammerfors
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 200m3.22,817.8.1930 Tammerfors
Tor EnholmH18 stav1.341 
1931    
John ”Joppe” LindrothHerrar stav1.403 (FR)16.8.1931 Helsingfors
A-G BackmanH18 1000m2.2.48,1 
1932    
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 100m1.10,96.8.1932 Helsingfors
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 200m1.22,67.8.1932 Helsingfors
1933    
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 100m2.11,15.8.1933 Åbo
John ”Joppe” LindrothHerrar stav1.3706.8.1933 Åbo
T HedbäckH18 110m häck2.17,2 
1935    
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 100m1.10,810.8.1935 Kotka
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 200m1.22,111.8.1935 Kotka
John ”Joppe” LindrothHerrar stav2.38511.8.1935 Kotka
1936    
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 100m3.11,322.8.1936 Åbo
Paul ”Palle” VirtanenHerrar 200m3.22,723.8.1936 Åbo
Eric NyholmH16 60m2.7,6 
1938    
Eric NyholmH18 längd1.6,40 
Eric NyholmH18 trekamp1.1780 p 
1940    
Eric NyholmH21 längd1.6,40 
1944    
Henning Åkermarck (23.10.1920)Herrar 110m häck3.18,2h24.9 Helsingfors
1946    
Henning Åkermarck (23.10.1920)Herrar tresteg3.14,2111.8 Helsingfors
1947    
Henning ÅkermarckHerrar tresteg2.14,3518.8.1947 Tammerfors
P-E LindqvistH19 höjd3.165 
1949    
Henning ÅkermarckHerrar tresteg2.14,4521.8.1949 Karhula
1950    
Henning ÅkermarckHerrar tresteg2.14,3313.8.1950 Jyväskylä
1954    
Torbjörn Lassenius (4.8.1931)Herrar 10-kamp1.6.345 p7-8.8.1944 Alavus
(11,7-644-11.67-175-51,7-15,6-40,54-350-63.94-4.41,4)  
A. LindqvistB-FM 10000m1.33.06,0 
1955    
Torbjörn LasseniusHerrar 10-kamp1.6.218 p6-7.8.1955 Raumo
(11,8-659-12.02-173-52,4-15,5-38.67-370-60.51-4.50,4)  
1956    
Torbjörn LasseniusHerrar 10-kamp1.6.250 p10-11.8.1956 Pieksämäki
(11,6-662-12.06-170-52,8-15,2-40,59-370-64.70-4.41,8)  
1964    
Ulf Ek (16.2.1947)H17 300 m1.37,02.8.1964 Joutsa
1967    
Bo Grahn (6.10.1947)H20 Kula1.15,291.7.1967 Jyväskylä
 H20 Diskus1.43,552.7.1967 Jyväskylä
1968    
Karl-Erik Sundman (2.1.1950)H18 Spjut3.59,664.8.1968 Vanda/D
1969    
Thomas Andersson (22.6.1951)H18 Diskus (1,5kg)2.49,242.8.1969 Lapua
1970    
Thomas AnderssonH20 Diskus2.46,2626.7.1970 Åbo
1971    
Thomas AnderssonH20 Diskus2.51,5218.7.1971 Heinola
1973    
Hans Lindblad (1955)H18 10-kamp3.5.84522.7.1973 Varkaus
1980    
Monica Kuisma (8.5.1965)D16 300 m1.40,710.8.1980 Kankaanpää
1981    
Monica KuismaD16 300 m3.40,7526.7.1981 Kajana
1982    
Lars Fagerholm (9.5.1962)H20 Tresteg3.15,1331.7.1982 Björneborg
1987    
Thomas Tallberg (10.9.1969)H18 800 m3.1.57,3919.7.1987 Joutsa
1988    
AkillesD18 spjut, lag1.71.3612.8.1988 Torneå
(Michaela Andersson 40,98, Marina Blomberg 30,38)   
1989    
Niklas Henriksson (26.4.1972)H18 110 m häck3.15,0712.8.1989 Tammerfors
AkillesH18 10-kamp, lag2.11.271 p16-17.9.1989 Vanda/S
(Andreas Sjöblom, Niklas Henriksson)    
AkillesD18 spjut, lag2.73,5011.8.1989 Tammerfors
(Michaela Andersson 39,28, Marina Blomberg 34,22)   
1990    
Johan Meriluoto (22.3.1974)P16 3-steg2.13,76 iFM11.2.1990 Tammerfors
Johan MeriluotoP16 3-steg1.13,9615.7.1990 Imatra
Niklas HenrikssonP18 300 m häck1.38,6015.7.1990 Joensuu
Sonja Rehn (21.7.1972)F18 100 m1.12,0714.7.1990 Joensuu
Martina Harling (9.7.1973)F18 300 m häck2.44,4615.7.1990 Joensuu
AkillesF18 4×400 m2.4.02,331.7.1990 Vasa
(Johanna Blomqvist, Sonja Rehn, Jessica Stolzmann, Martina Harling) 
1991    
Niklas Henriksson (26.4,1972)H20 110m häck2.15,2120.7.1991 Brahestad
Niklas HenrikssonH20 400m häck3.56,0319-21.7.1991 Brahestad
Sonja RehnD20 100 m2.11,9020.7.1991 Brahestad
Sonja RehnD20 200 m3.24,3521.7.1991 Brahestad
Johan MeriluotoP18 3-steg1.15,2621.7.1991 Lapua
Martina HarlingF18 400 m2.56,7719.7.1991 Lapua
Martina HarlingF18 300 m häck1.43,3621.7.1991 Lapua
1992    
Niklas HenrikssonH20 60 m häck2.8,57 iFM9.2.1992 Åbo
Johan MeriluotoP18 3-steg1.15.14 iFM9.2.1992 Åbo
Johan MeriluotoP18 längd3.688 iFM8.2.1992 Åbo
Sonja RehnD20 60 m3.7,77 iFM8.2.1992 Åbo
Sonja RehnD20 100 m3.12,4315.8.1992 Idensalmi
Martina HarlingD20 400 m häck1.43,3616.8.1992 Idensalmi
Johan MeriluotoP18 3-steg1.15,0516.8.1992 Vammala
Johan MeriluotoP18 längd3.6,835.8.1992 Vammala
AkillesP16 4×100 m häck2.58,7611-12.7.1992 Uleåborg
(Kim Fors, Markus Hyvönen, Mathias Tallberg, Petter Söderström) 
AkillesD20 4×100 m1.63,8311-12.7.1992 Uleåborg
(Johanna Rajakangas, Martina Harling, Jonna Berg, Sonja Rehn) 
1993    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.15.95 (FR-19) i20.2.1993 Kuopio
Johan MeriluotoH20 3-steg1.15.47 iFM14.2.1993 Tammerfors
Johan MeriluotoH20 3-steg2.15.508.8.1993 Åbo
1994    
Johan MeriluotoH20 3-steg1.15.83 iFM20.2.1994 Tammerfors
AkillesH18 stav, lag3.76019-21.8.1994 Esbo
(Kim Fors 410, Magnus Eklöv 350)    
AkillesH16 stav, lag3.73019-21.8.1994 Nokia
(Caj Fors 390, Anders Leidén 340)    
AkillesH19 4×100 m häck3.55,6817.7.1994 Idensalmi
(Petter Söderström, Emil Nyman, Anders Karlsson, Kim Fors) 
1995    
Anders Karlsson (15.6.1978)H17 100m häck3.13,3218.8.1995 Hyvinge
AkillesH19 stav, lag3.76019-20.8.1995 Pieksämäki
(Kim Fors 410, Magnus Eklöv 350)    
AkillesH19 4×100 m häck2.55,149.7.1995 Åbo
(Emil Nyman, Anders Karlsson, Petter Söderström, Kim Fors) 
1996    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg2.16,057.7.1996 Tammerfors
AkillesD19 7-kamp lag 8.046 p15-16.9.1996 Vichtis
(10. Jenny Nyman 4.101 p, 12. Lone Widestam 3.946 p) 
1997    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1..16,2120.7.1997 Villmanstrand
1998    
Johan Meriluoto (22.3.1974)Herrar 3-steg1.15,889.8.1998 Uleåborg
AkillesH17 4x100m häck3.54,445.7.1998 Vammala
(Anders Lindgren, Henrik Backman, Andreas Ahlfors, Niklas Lindgren) 
1999    
Rasmus Latvala (12.4.84)P15 800m3.2.08,40 iFM6.3.1999 Tammefors
Maria Brunberg (1.4.84)F15 stav3.300 iFM6.3.1999 Tammefors
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16.318.8.1999 Seinäjoki
Rasmus Latvala (12.4.84) 2.12,9814.8.1999 Nyslott
Akilles P15P15 4x100m3.49,7810-11.7.1999 Kotka
(Kristian Hildén, Jonas Wetterbro, Jonas Vuorela, Rasmus Latvala) 
2000    
Anders Karlsson (15.6.78)H22 60m häck2.8,53 iFM27.2.2000 Jyväskylä
Maria Brunberg (1.4.1984)D17 stav2.319 iFM27.2.2000 Jyväskylä
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.15,9720.8.2000 Lahtis
AkillesF15 4×100 m3.51,5822.7.2000 St Michel
(Elina Kantola, Petra Hildén, Johanna Munther, Lotta Sundström) 
2001    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16.51 iFM17.2.2001 Uleåborg
Heini Vendelin (28.4.1980)D22 300m häck2.45,05 iFM4.3.2001 Kuopio
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.17.04w8.7.2001 Åbo
Maria BrunbergD17 stav2.35518.8.2001 Hyvinge
Rasmus LatvalaH17 längd3.674w17.8.2001 Hyvinge
AkillesP14 spjut lag2.91.7318.8.2001 Raisio
(6. Hubbe Söderholm 48,95, 12. Thomas Lindroos 43,03) 
2002    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16,31 iFM16.2.2002 Tammerfors
Maria BrunbergD19 stav2.356 iFM2.3.2002 Rovaniemi
Rasmus LatvalaH17 3-steg3.14,12 iFM3.3.2002 Rovaniemi
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16,1020.7.2002 Joensuu
Annika Rikberg  (21.12.1981)D22 400m3.56,544.8.2002 Nystad
Annika RikbergD22 800m3.2.10,724.8.2002 Nystad
Maria BrunbergD19 stav1.3354.8.2002 Imatra
AkillesP15 5-kamp lag1.5.762 p30.8.2002 Brahestad
(4. Thomas Lindroos 2.901 p, 8. Hubbe Söderholm 2.861 p) 
2003    
Maria BrunbergD19 stav2.356 iFM1.3.2003 Tammerfors
Rasmus LatvalaH19 3-steg2.14,58 iFM2.3.2003 Tammerfors
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16,0511.8.2003 Helsingfors/S
Rasmus LatvalaH19 3-steg2.14,3917.8.2003 Torneå
Maria BrunbergD19 stav1.34017.8.2003 Torneå
AkillesF15 stav lag3.4401.8.2003 Lahtis
(Catarina Andersson, Maria Söderlund)  
Kimmo Honkanen (23.3.1989)P14 stav2.3403.8.2003 Lahtis
AkillesP14 stav lag1.6003.8.2003 Lahtis
(Kimmo Honkanen, Jonas Johansson)    
2004    
Annika RikbergDamer 800m3.2.06,421.8.2004 Vasa
Rasmus LatvalaH22 3-steg3.14,538.8.2004 Jakobstad
Maria BrunbergD22 stav3.3108.8.2004 Jakobstad
AkillesP15 stav lag1.6153.8.2004 Kaustby
(Kimmo Honkanen, Joakim Nyman)   
2005    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16.22 iFM19.2.2005 Åbo
Annika RikbergDamer 800m3.2.09,16 iFM20.2.2005 Åbo
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16,3217.7.2005 Björneborg
Rasmus LatvalaH22 3-steg1.15,31w21.8.2005 Ikalis
Maria BrunbergD22 stav3.32020.8.2005 Ikalis
Simon Wackström (26.2.1991)P14 längd3.56621.8.2005 Brahestad
2006    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.15.83 iFM25.2.2006 Tammerfors
Annika RikbergDamer 1500m1.4.44,00 iFM25.2.2006 Tammerfors
Annika RikbergDamer 800m2.2.08,98 iFM26.2.2006 Tammerfors
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16.1823.7.2006 Jyväskylä
Annika RikbergDamer 800m3.2.05,9822.7.2006 Jyväskylä
Annika RikbergDamer 1500m3.4.24,6223.7.2006 Jyväskylä
2007    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg1.16,185.8.2007 Villmanstrand
2008    
Johan MeriluotoHerrar 3-steg2.15,3227.7.2008 Tammerfors
Annika RikbergDamer 800m3.2.09,4327.7.2008 Tammerfors
Annika RikbergDamer 1500m3.4.27,4326.7.2008 Tammerfors
Pernilla Hollmén (26.4.1991)D17 800m3.2.19,3824.8.2008 Reso
Akilles (Kristian Nyholm, Fredrik Fagerholm)P15 stav lag2.59023.8.2008 Kervo
Akilles (Petter Hollmén, Jesse Backman)P14 stav lag3.55523.8.2008 Kervo
2009 (ingen medalj)    

Victor FagerholmH22 10-kamp3.6.037p27-28.8 KuopioViktor KanteleH19 10-kamp2.6.472p27-28.8 KuopioJenna SorvariD16 slägga1.52,4920.8 Kajana

2010



Victor Fagerholm (13.6.1996) P14 stav 1. 365 22.8.2010 Helsingfors
Jani Backman (22.8.1996) P14 längd 2. 586 22.8.2010 Helsingfors
Victor Fagerholm P14 5-kamp 1. 2.975 p 3.9.2010 Huittinen
Akilles P14 5-kamp 1. 5.383 p 3.9.2010 Huittinen
(Victor Fagerholm 2.975 p, Jani Backman 2.408 p)


2011



Jani Backman P15 800m 2. 2.03,37 13.8.2011 Varkaus
Victor Fagerholm P15 stav 1. 385 14.8.2011 Varkaus
2012



Måns Vikström (17.12.1994) H19 5000m 3. 15.35,85 12.8.2012 Kauhajoki
Jani Backman H16 300m 3. 35,75 18.8.2012 Esbo/A
Samuel Kouri P14 300m 3. 38,90 19.8.2012 Vasa
Jonni Blomqvist P14 100m häck 3. 14,58 18.8.2012 Vasa
Jonni Blomqvist P14 200m häck 2. 27,62 17.8.2012 Vasa
Jonni Blomqvist P14 5-kamp 2. 2.936 p 7.9.2012 Åbo
Henri Puumalainen P14 5-kamp 3. 2.612 p 7.9.2012 Åbo
Akilles P14 5-kamp lag 1. 5.548 p 7.9.2012 Åbo
(Jonni Blomqvist. Henri Puumalainen)



2013



Jani Backman H17 300m 2. 35,53 24.8.Åbo
Jonni Blomqvist P15 300m häck 1. 39,85 23.8 Orimattila
Teemu Gustavson P14 100m 1. 11,94 24.8 Orimattila
Teemu Gustavson P14 300m 3. 38,56 25.8 Orimattila
Akilles P15 4×80 m häck 2. 46,68 6.7 Joensuu
2014



Viktor Kantele (11.1.1997) H17 110m häck 1. 14,18 23.8 Kotka
Viktor Kantele H17 400m häck 1. 54,94 24.8 Kotka
Jonni Blomqvist H16 400m 3. 51,50 22.8 Kotka
Lauri Tuomilehto (11.1.1999) P15 100m 1. 10,73w 23.8 Reso (Raisio)
Lauri Tuomilehto P15 längd 1. 6,33 23.8 Reso
Teemu Gustavson P15 300m 3. 36,84 24.8 Reso
Jonathan Björksten P14 kula 3. 13,85 23.8 Reso
Akilles (Jonathan Björksten 13,85, Johan Nylund 9,50) P14 kula lag 2. 23,35 23.8 Reso
Silja Laukkanen F15 2000m 1. 6.49,89 24.8 Reso
Karti Erkkilä F14 kula 2. 12,15 23.8 Reso
Akilles (Katri Erkkilä 12,10, Emilia Anttila 8,92) F14 kula lag 1. 21,02 23.8 Reso
Katri Erkkilä F14 slägga 3. 40,32 23.8 Reso
Akilles (Katri Erkkilä 39,21, Jenna Sorvari 40,32) F14 slägga lag 1. 79,53 23.8 Reso
Akilles H17 4×100 m 3. 43,68 5.7 Lahtis
(Teemu Gustavson, Lauri Tuomilehto, Jonni Blomqvist, Viktor Kantele)



Akilles H17 4×300 m 3. 2.24,80 6.7 Lahtis
(Teemu Gustavson, Samuel Kouri, Viktor Kantele, Jonni Blomqvist)



Akilles H17 4x100m häck 2. 54,51 6.7 Lahtis
(Viktor Kantele, Henri Puumalainen, Samuel Kouri, Jonni Blomqvist)



2015



Willem Kajander H19 200 m 3. 21,98 16.8 Nyslott
Viktor Kantele H19 110 m häck 2. 14,44 16.8 Nyslott
Viktor Kantele H19 400 m häck 2. 55,54 16.8 Nyslott
Viktor Kantele H19 10-kamp 3. 6.142 5-6.9 Sastamala
Isac Wedenberg P14 100 m 1. 11,45 22.8 Uleåborg
Isac Wedenberg P14 300 m 1. 37,37 23.8 Uleåborg
Severi Mäntylä P14 längd 2. 5,87 22.8 Uleåborg
Akilles (Severi Mäntylä 5,87, Max Tallqvist 5,13) P14 längd lag 1. 11,00
Severi Mäntylä P14 5-kamp 2. 35,11 5-6.9 Sastamala
Akilles (Severi Mäntylä 340, Cecil von Kraemer 335) P14 stav lag 2. 675 23.8 Uleåborg
Sandra Liljendal F15 300 m 3. 41,40 23.8 Uleåborg
Jenna Sorvari F15 slägga 2. 46,83 22.8 Uleåborg
2016



Willem Kajander H22 200 m 3. 21,98 7.8 Willmanstrand
Viktor Kantele H19 110 m häck 3. 14,14 5.8 Willmanstrand
Viktor Kantele H19 400 m häck 2. 52,76 7.8 Willmanstrand
Isac Wedenberg P15 100 m 1. 11,55 20.8 Tavastehus
Isac Wedenberg P15 300 m 1. 35,70 21.8 Tavastehus
Akilles (Severi Mäntylä 48,30, Jens Björksten 45,34) P15 diskus lag 1. 93,64 21.8 Tavastehus
Filippa Tallqvist F15 300 m häck 3. 45,51 19.8 Tavastehus
Akilles (Fanny Lindholm 290, Lina Olenius 210) F14 stav lag 3. 500 19.8 Tavastehus
Akilles (Henrik Illman, Daniel Niva, Severi Mäntylä, Isac Wedenberg ) P15 4×100 m 1. 44,42 2.7 Helsingfors





2017



Lauri Tuomilehto H19 60 m iFM 1. 6,90 25.2 Åbo
Severi Mäntylä H17 60 m iFM 3. 7,18 25.2 Åbo
Katri Erkkilä D17 kula iFM 2. 14,02 24.2 Åbo
Viktor Kantele H 110 m häck 3. 14,44 22.7 Seinäjoki
Sara Kuivisto D 800 m 1. 2.03,95 23.7 Seinäjoki
Sara Kuivisto D 1500 m 1. 4.14,27 21.7 Seinäjoki
Willem Kajander H22 100 m 2. 10,79 5.8 Kauhava
Viktor Kantele H22 110 m häck 1. 14,16 4.8 Kauhava
Viktor Kantele H22 400 m häck 2. 53,51 6.8 Kauhava
Jonni Blomqvist H22 400 m häck 2. 53,99 6.8 Kauhava
Severi Mäntylä H16 100 m 2. 11,12 25.8 Idensalmi
Sandra Liljendal D17 200 m 3. 25,43 27.8 Idensalmi
Katri Erkkilä D17 kula 3. 13,81 26.8 Idensalmi
Niklas Tallqvist P14 stav 3. 3,50 26.8 Raseborg
Ida Henricson F14 100 m 3. 12,68 26.8 Raseborg
Ida Henricson F14 300 m 2. 41,90 27.8 Raseborg
Viktor Kantele H22 10-kamp 2. 6.259 9-10.9 Riihimäki
Amanda Liljendal D19 7-kamp 1. 5.085 9-10.9 Riihimäki
Akilles (Viktor Kantele, Willem Kajander, Victor Fagerholm, Lauri Tuomilehto) H 4×100 m 1. 41,06 8.7 Tammerfors
Akilles (Daniel Niva, Severi Mäntylä, Max Tallqvist, Sebastian Lundqvist) H17 4×100 m 3. 44,46 8.7 Tammerfors
2018



Willem Kajander H 200 m iFM 3. 21,83 18.2 Helsingfors
Viktor Kantele H 60m hä iFM 3. 8,34 18.2 Helsingfors
Willem Kajander H22 60 m iFM 1. 6.96 24.2 Kuortane
Willem Kajander H22 200 m iFM 1. 21,81 25.2 Kuortane
Viktor Kantele H22 60m hä iFM 1. 8,06 3.2 Jyväskylä
Sara Kuivisto D 800 m iFM 1. 2.05,14 18.2 Helsingfors
Viktor Kantele H 110 m häck 2. 14,30 20.7 Jyväskylä
Sara Kuivisto D 800 m 1. 2.02,14 22.7 Jyväskylä
Sara Kuivisto D 1500 m 1. 4.27,22 20.7 Jyväskylä
Jonni Blomqvist H22 400 m häck 1. 53,32 5.8 Laitila
Severi Mäntylä H17 100 m 1. 10,94 10.8 Esbo
Isac Wedenberg H17 200 m 1. 22,41 12.8 Esbo
Severi Mäntylä H17 200 m 2. 22,58 12.8 Esbo
Isac Wedenberg H17 400 m 1. 50,12 10.8 Esbo
Niklas Tallqvist P15 stav 2. 4,00 10.8 Saarijärvi
Akilles (Saara Puustinen 46,25, Sofia Wahlstedt 31,28) F14 slägga lag 3. 77,53 12.8 Saarijärvi
Amanda Liljendal D22 7-kamp 1. 5.104 25-26.8 Kempele
Akilles (Henrik Illman, Daniel Niva, Severi Mäntylä, Sebastian Lundqvist) H17 4×100 m 1. 43,27 8.9. St Michel
2019



Willem Kajander H 200 m iFM 3. 21,93 17.2 Kuopio
Sara Kuivisto D 800 m iFM 1. 2.05,10 17.2 Kuopio
Sara Kuivisto D 1500 m iFM 1. 4.19,39 16.2 Kuopio















1


Emil Kukko


Heikki Liimatainen


Joppe Lindroth


Palle Virtanen


Torbjörn Lassenius


Henning Åkermarck


Ulf Ek


Bo Grahn


Johan Meriluoto


Annika Rikberg