KLUBBMÄSTERSKAPEN 2024:

Slutpoäng

P/F 7-15 år: Poängräkning förnyas,uppdateras snart

Onsdag 10.7 Akilles mästerskap del 1 mångkamp / NÅIDM för 9-13 år  Tidsschema   Resultat
kl. 18.00        P15/P14: 5 kamp (P15 100m häck(84,0), P14 80m häck(83,8)), längd, stav, spjut, 1000m)
Borgå/C        P13/P12: 4 kamp (60m häck(76,2), höjd, kula, 800m)
                      P11/P10: 3 kamp (60m, längd, kula)
                      P9, P8, P7: 3 kamp (40m, längd, kula)
                      F15/F14: 5 kamp (80m häck (76,2), längd, spjut, höjd, 800m)
                      F13/F12: 4 kamp (60m häck (76,2), längd, kula, 800m)
                      F11/F10: 3 kamp (60m, längd, kula)
                      F9, F8, F7: 3 kamp (40m, längd, kula)

Tisdag 30.7   Veckotävling 3 + Akilles mästerskap 2   Tidsschema     Resultat
kl 18.00         P14, P15: 100m häck, längd
Borgå/C        F14, F15: 80m häck, kula
                      P13, P12: 60m häck, längd
Akilles+PU   F13, F12: 60m häck, kula
                      P11, P10: 60m häck, kula
                      F11, F10: 60m häck, kula
                      P9, P8: 40m, längd
                      F9, F8: 40m, spjut (400gr)

Måndag 12.8 Stavcup del 2 F/P 9-15, H/D 17-19. och Akilles mästerskap 3 för F/P 10-13     
Borgå/C   Hoppare under 3 m kl. 17.30, över 3 m kl.19

Onsdag 21.8 Veckotävling 4 och Akilles mästerskap 4   Tidsschema     Resultat
kl 18.00         P14, P15: 800m, kula
Borgå/C        F14, F15: 800m, höjd
                      P13, P12: 1000m, kula
Akilles + PU  F13, F12: 1000m, höjd
                      F11, F10: 1000m, spjut
                      P11, P10: 1000m, spjut
                      F9, P9: 300m, spjut (400gr)
                      F8, P8: 300m, höjd

Måndag 26.8 Akilles mästerskap del 5 
kl. 18.00          P15, P14: 100m, 300m häck, höjd
Borgå/C          P13, P12: 60m, 200m häck, höjd
                        P11, P10: 60m, längd, diskus
                        P9, P8: 1000m, 40m häck, kula
                        P7: 150m, höjd, kula
                       F15, F14: 100m, 300m häck, längd
                       F13, F12: 60m, 200m häck, längd
                       F11, F10: 60m, höjd, diskus
                       F9,F8: 1000m, 40m häck, kula
                       F7: 150m, höjd, kula

Måndag 2.9 kl 18.00 Akilles mästerskap i gång
Anmälning på platsen
                      P15, P14, F15, F14: 3000m gång,
                      P13, P12, F13, F12: 2000m gång
                      P11, P10, F11, F10: 1000m gång
                      P9, P8, F9, F8: 600m gång
                      P7, F7: 400m gång

Onsdag 4.9 Akilles mästerskap del 6    Tidsschema      Resultat
kl 18.00          P15, P14: 300m, 3-steg, diskus
Borgå/C         P13, P12: 200m, 3-steg, diskus
                       P11, P10: 150m, 3-steg
                       P9, P8: 3-steg, bollkast
                       P7: 40m, 400m, bollkast
                       F15, F14: 300m, 3-steg, diskus
                       F13, F12: 200m, 3-steg, diskus
                      F11, F10: 150m, 3-steg, kula
                      F9, F8: 3-steg, bollkast
                      F7: 40m, 400m, bollkast

Måndag 9.9 Akilles mästerskap del 7   Tidsschema   Resultat
kl 18.00         P15, P14: 2000m, spjut,
Borgå/C        P13, P12: spjut,
                      P11, P10: höjd, 
                      P9, P8: höjd, diskus,
                      P7: längd, junnuspjut
                      F15, F14: 2000m, spjut
                      F13, F12: spjut,
                      F11, F10: längd,
                      F9, F8: längd, diskus,
                      F7: längd, junnuspjut

Fredag 6.9 Akilles mästerskap del 8    Resultat
kl. 17.30          P15, P14, P13, P12, P11, P10: slägga
Borgbackens  F15, F14, F13, F12, F11, F10: slägga
kastplan.

 

MESTARUUSKISAT 2024:

Loppupisteet

P/T 7-15 v: Pistelaskujärjestelmä uusitaan, päivitetään pian.

Keskiv. 10.7  Akilles mestaruuskisa osa 1  moniottelut / NÅIDM 9-13v.   Aikataulu   Tulokset
kl. 18.00         P15, P14: 5-ottelu (P15 100m aj(84,0, P14 80m aj(83,8)), pituus, seiväs, keihäs, 1000m)
Porvoo/K       P13, P12: 4-ottelu (60m aj(76,2), korkeus, kuula, 800m)
                       P11, P10: 3-ottelu (60m, pituus, kuula)
                       P9, P8, P7: 3-ottelu (40m, pituus, kuula)
                       T15, T14: 5-ottelu (80m ai (76,2), pituus, keihäs, korkeus, 800m)
                       T13, T12: 4-ottelu (60m aj (76,2), pituus, kuula, 800m)
                       T11, T10: 3-ottelu (60m, pituus, kuula)
                       T9, T8, T7: 3-ottelu (40m, pituus, kuula)

Tiistai 30.7   Viikkokisa 3 + Akilles mestaruuskisa osa 42     Aikataulu    Tulokset
kl 18.00         P15, P14: 100m aj, pituus
Porvoo/K      T15, T14: 80m aj, kuula
                       P13, P12: 60m aj, pituus
Akilles+PU    T13, T12: 60m aj, kuula
                       P11, P10: 60m aj, kuula
                       T11, T10: 60m aj, kuula
                       P9, P8: 40m, pituus
                       T9, T8: 40m, keihäs(400gr)

Maanantai 12.8 Seiväscup osa 2 P/T 9-15, M/N 17-19  ja Akilles mestaruuskisa osa 3  (P/T 10-15) 
Porvoo/K    Hyppääjät alle 3 m klo 17.30, Yli 3 m klo. 19

Keskiviikko 21.8  Viikkokisa 4 och Akilles mestaruuskisa osa 4   Aikataulu     Tulokset
kl 18.00         P15, P14: 800m, kuula
Porvoo/K      T15, T14: 800m, korkeus
                       P13, P12: 1000m, kuula
Akilles + PU  T13, T12: 1000m, korkeus
                       P11, P10: 1000m, keihäs
                       T11, T10: 1000m, keihäs
                       T9, P9: 300m, keihäs(400gr)
                       T8, P8: 300m, korkeus

Maanantai 26.8 Akilles mestaruuskisa osa 5
kl. 18.00          P15, P14: 100m, 300m aj, korkeus
Porvoo/K        P13, P12: 60m, 200m aj, korkeus
                         P11, P10: 60m, pituus, kiekko
                         P9, P8: 1000m, 40m aj, kuula
                         P7: 150m, korkeus, kuula
                         T15, T14: 100m, 300m aj, pituus
                         T13, T12: 60m, 200m aj, pituus
                         T11, T10: 60m, korkeus, kiekko
                         T9, T8: 1000m, 40m aj, kuula
                         T7: 150m, korkeus, kuula

Maanantai 2.9 klo. 18.00 Akilleen kävelyn mestaruuskisat
Ilmoittautuminen paikan päällä.
                      P15, P14, T15, T14: 3000m kävely,
                      P13, P12, T13, T12: 2000m kävely
                      P11, P10, T11, T10: 1000m kävely
                      P9, P8, T9, T8: 600m kävely
                      P7, T7: 400m kävely

Keskiviikko 4.9 Akilles mestaruuskisa osa 6      Aikataulu   Tulokset
kl 18.00          P15, P14: 300m, 3-loikka, kiekko
Porvoo/K        P13, P12: 200m, 3-loikka, kiekko
                        P11, P10: 150m, 3-loikka,
                        P9, P8: 3-loikka, pallo
                        P7: 40m, 400m, pallo
                        T15, T14: 300m, 3-loikka, kiekko
                        T13, T12: 200m, 3-loikka, kiekko
                        T11, T10: 150m, 3-loikka, kuula
                        T9, T8: 3-loikka, pallo
                        T7: 40m, 400m, pallo

Maanantai. 9.9 Akilles mestaruuskisa osa 7  Aikataulu   Tulokset
kl 18.00         P15, P14: 2000m, keihäs,
Porvoo/K      P13, P12: keihäs,
                      P11, P10:  korkeus,
                      P9, P8: korkeus, kiekko,
                      P7: pituus, junnukeihäs
                      T15, T14: 2000m, keihäs,
                      T13, T12: keihäs,
                      T11, T10: pituus,
                      T9, T8: pituus, kiekko,                        
                      T7: pituus, junnukeihäs

Perjantai 6.9 Akilles mestaruuskisa osa 8    Tulokset
kl. 17.30          P15, P14, P13, P12, P11, P10: moukari
Linnanmäen  T15, T14, T13, T12, T11, T10: moukari
heittokenttä