TOPGAMES Sprint  12.07.2020

Tulokset

M 100m
1) Viljami Kaasalainen JyväskKU 10,32
2) Riku Illukka VantSa 10,37
3) Willem Kajander BorgåAk 10,53
4) Jonathan Brace EsboIF 10,58
5) Joel Turkka TampPy 10,77
6) Mikael Granqvist IFSibboV 10,89
7) Arttu Paananen EsboIF 10,90
7) Tuukka Koskinen LahdA 10,90
9) Lassi Kaukonen HKV 10,91
10) Jonni Blomqvist BorgåAk 11,01
10) Hannes Siitonen HKV 11,01
12) Juho Rönkä JanJa 11,13
13) Heikki Äijälä NousSu 11,25
14) Eric Sjölund IFÅland 11,28
15) Joska Tommola LahdA 11,44
16) Heikki Leppänen EsboIF 11,75
Mikhail Paramonov HIFK DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1) Eric Sjölund IFÅland 11,28
2) Heikki Leppänen EsboIF 11,75
Mikhail Paramonov HIFK DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6
1) Mikael Granqvist IFSibboV 10,89
2) Arttu Paananen EsboIF 10,90
3) Jonni Blomqvist BorgåAk 11,01
4) Juho Rönkä JanJa 11,13
5) Heikki Äijälä NousSu 11,25
6) Joska Tommola LahdA 11,44

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,6
1) Viljami Kaasalainen JyväskKU 10,32
2) Riku Illukka VantSa 10,37
3) Willem Kajander BorgåAk 10,53
4) Jonathan Brace EsboIF 10,58
5) Joel Turkka TampPy 10,77
6) Tuukka Koskinen LahdA 10,90
7) Lassi Kaukonen HKV 10,91
8) Hannes Siitonen HKV 11,01

Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,2
1) Viljami Kaasalainen JyväskKU 10,48
2) Tuukka Koskinen LahdA 10,94
3) Jonni Blomqvist BorgåAk 11,07
4) Juho Rönkä JanJa 11,20
5) Joska Tommola LahdA 11,28
6) Heikki Leppänen EsboIF 11,73

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,0
1) Jonathan Brace EsboIF 10,69
2) Joel Turkka TampPy 10,89
3) Hannes Siitonen HKV 11,03
4) Arttu Paananen EsboIF 11,08
5) Eric Sjölund IFÅland 11,35
6) Victor Fagerholm BorgåAk 11,45

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,0
1) Riku Illukka VantSa 10,53
2) Willem Kajander BorgåAk 10,75
3) Lassi Kaukonen HKV 11,06
4) Mikael Granqvist IFSibboV 11,17
5) Heikki Äijälä NousSu 11,34
6) Mikhail Paramonov HIFK 12,01

Alkuerät erä 4, Tuuli: +2,4
1) Viktor Thor BorgåAk 10,62
2) William Thor BorgåAk 10,80

N 100m
1) Johanna Kylmänen RaisKu 11,89
2) Merituuli Jääskeläinen LappUM 11,95
3) Netta Salo SavonlRie 12,05
4) Sara Siltala HKV 12,28
4) Säde Honkala TuUL 12,28
6) Ilona Kekkonen LahdA 12,36
7) Petra Häggqvist HKV 12,40
8) Linn Gustafsson IFÅland 12,47
9) Jessica Laxen IFSibboV 12,68
10) Lotta Lahtinen IFRaseb 12,74
11) Viivi Hellman TampPy 12,80
12) Eeva Samberg HKV 12,92
13) Elin Holmberg IFSibboV 12,94
14) Maija Pitkänen TuUL 13,18
15) Emelie Österman HIFK 13,68
Aada Peltonen HKV DNS
Adina Renlund IFÅland DQ
Jasmin Showlah HIFK DQ
Lotta Kemppinen HIFK DQ

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1) Maija Pitkänen TuUL 13,18
2) Emelie Österman HIFK 13,68
Aada Peltonen HKV DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,6
1) Ilona Kekkonen LahdA 12,36
2) Jessica Laxen IFSibboV 12,68
3) Lotta Lahtinen IFRaseb 12,74
4) Viivi Hellman TampPy 12,80
5) Eeva Samberg HKV 12,92
6) Elin Holmberg IFSibboV 12,94
Adina Renlund IFÅland DQ
Jasmin Showlah HIFK DQ

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,3
1) Johanna Kylmänen RaisKu 11,89
2) Merituuli Jääskeläinen LappUM 11,95
3) Netta Salo SavonlRie 12,05
4) Sara Siltala HKV 12,28
4) Säde Honkala TuUL 12,28
6) Petra Häggqvist HKV 12,40
7) Linn Gustafsson IFÅland 12,47
Lotta Kemppinen HIFK DQ

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,3
1) Johanna Kylmänen RaisKu 11,88
2) Merituuli Jääskeläinen LappUM 12,03
3) Sara Siltala HKV 12,23
4) Petra Häggqvist HKV 12,36
5) Linn Gustafsson IFÅland 12,44
6) Ilona Kekkonen LahdA 12,62

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,3
1) Lotta Kemppinen HIFK 11,47
2) Netta Salo SavonlRie 12,09
3) Jasmin Showlah HIFK 12,46
4) Jessica Rautelin EsboIF 12,75
5) Viivi Hellman TampPy 12,97
6) Adina Renlund IFÅland 12,99
7) Maija Pitkänen TuUL 13,12

Alkuerät erä 3, Tuuli: +0,2
1) Säde Honkala TuUL 12,28
2) Jessica Laxen IFSibboV 12,65
3) Lotta Lahtinen IFRaseb 12,72
4) Elin Holmberg IFSibboV 12,82
5) Eeva Samberg HKV 12,95
6) Aada Peltonen HKV 13,27
7) Emelie Österman HIFK 13,39

M 300m
1) Tommi Mäkinen HKV 33,92
2) Tuomas Lehtonen LiedPa 34,13
3) Erik Back HIFK 34,15
4) Oskari Mörö EsboIF 34,26
5) Joel Turkka TampPy 34,30
6) Ville Aarnivala TampPy 34,37
7) Jonni Blomqvist BorgåAk 34,58
8) Leo Uusimäki KU-58 34,67
9) Mikael Granqvist IFSibboV 34,97
10) Elias Jrad KU-58 35,18
11) Heikki Äijälä NousSu 35,45
12) Pekka Sinkkonen HIFK 35,95
13) Max Tallqvist BorgåAk 36,17
14) Jevgeni Aleksandrov HIFK 36,72
15) Markus Hurri LiedPa 36,99
16) Samuli Raikunen LiedPa 37,03
17) Oliver Enqvist IFSibboV 37,21
18) Andreas Kärkkäinen LänsiUU 37,57
19) Samu Laakso TapE 38,58
20) Markku Tervo HKV 38,97
21) Carl-Ivar Back IFSibboV 39,67
Oskari Jacobsson KerU DQ

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1) Max Tallqvist BorgåAk 36,17
2) Markus Hurri LiedPa 36,99
3) Samuli Raikunen LiedPa 37,03
4) Andreas Kärkkäinen LänsiUU 37,57

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1) Oliver Enqvist IFSibboV 37,21
2) Markku Tervo HKV 38,97
3) Carl-Ivar Back IFSibboV 39,67
Oskari Jacobsson KerU DQ

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,8
1) Leo Uusimäki KU-58 34,67
2) Mikael Granqvist IFSibboV 34,97
3) Pekka Sinkkonen HIFK 35,95
4) Samu Laakso TapE 38,58

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -1,2
1) Joel Turkka TampPy 34,30
2) Jonni Blomqvist BorgåAk 34,58
3) Elias Jrad KU-58 35,18
4) Heikki Äijälä NousSu 35,45
5) Jevgeni Aleksandrov HIFK 36,72

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: -0,1
1) Tommi Mäkinen HKV 33,92
2) Tuomas Lehtonen LiedPa 34,13
3) Erik Back HIFK 34,15
4) Oskari Mörö EsboIF 34,26
5) Ville Aarnivala TampPy 34,37

N 300m
1) Jeanine Nygård VasaIS 39,69
2) Hilla Uusimäki KU-58 39,88
3) Anniina Laitinen HKV 40,04
4) Kira Kruuti HKV 40,10
5) Hertta Hankimaa KeskiUYU 40,62
6) Meeri Salomaa EsboIF 41,09
7) Pinja Pikkupeura HIFK 41,28
8) Julia Ihantola EspTa 41,77
9) Carla Liukkonen EspTa 42,28
10) Anni Nylund IFÅland 42,95
11) Ella-Maria Multala KeskiUYU 44,78
Laura Kemppainen PohjKoi DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1) Jeanine Nygård VasaIS 39,69
2) Hilla Uusimäki KU-58 39,88
3) Anniina Laitinen HKV 40,04
4) Kira Kruuti HKV 40,10
5) Meeri Salomaa EsboIF 41,09
6) Carla Liukkonen EspTa 42,28

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,2
1) Hertta Hankimaa KeskiUYU 40,62
2) Pinja Pikkupeura HIFK 41,28
3) Julia Ihantola EspTa 41,77
4) Anni Nylund IFÅland 42,95
5) Ella-Maria Multala KeskiUYU 44,78
Laura Kemppainen PohjKoi DNS

N 100m aidat
1) Kira Kytölä EsboIF 13,82
2) Noora Juslin BorgåAk 14,02
3) Julia Enarvi JyväskKU 14,06
4) Lotta Vento TuUL 14,19
5) Erin Karjalahti NurmijYU 14,42
6) Iina Holopainen HIFK 14,69
7) Essi Vehmaa LappUM 14,71
8) Roosa Toivonen HKV 14,78
9) Jessica Rautelin EsboIF 14,88
10) Edit Nurminen TuUL 14,99
Kaisa Pousi TampPy DNS
Sanni Kettunen SalVil DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,0
1) Roosa Toivonen HKV 14,78
2) Edit Nurminen TuUL 14,99
Kaisa Pousi TampPy DNS
Sanni Kettunen SalVil DNS

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1) Kira Kytölä EsboIF 13,82
2) Noora Juslin BorgåAk 14,02
3) Julia Enarvi JyväskKU 14,06
4) Lotta Vento TuUL 14,19
5) Erin Karjalahti NurmijYU 14,42
6) Iina Holopainen HIFK 14,69
7) Essi Vehmaa LappUM 14,71
8) Jessica Rautelin EsboIF 14,88


Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,2
1) Julia Enarvi JyväskKU 13,83
2) Jessica Rautelin EsboIF 14,29
3) Iina Holopainen HIFK 14,36
4) Essi Vehmaa LappUM 14,86
5) Kaisa Pousi TampPy 16,00
6) Edit Nurminen TuUL 16,62

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,5
1) Kira Kytölä EsboIF 13,80
2) Noora Juslin BorgåAk 13,87
3) Lotta Vento TuUL 14,07
4) Erin Karjalahti NurmijYU 14,52
5) Roosa Toivonen HKV 14,99
6) Sanni Kettunen SalVil 15,61

M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,0
1) Pyry Santahuhta KanksLei 14,45
2) Eelis Hirvinen KanksLei 14,83

Alkuerät, Tuuli: +0,8
1) Pyry Santahuhta KanksLei 14,62
2) Eelis Hirvinen KanksLei 15,18



Välkommen till Borgå och TOPGAMES SPRINT
tävlingen söndagen 12.7.2020 med början kl. 15.

TIDSSCHEMA söndag 12.7.2020 (uppdaterat 9.7 kl 17)

Bekräftning
Bekräfta dej i tältet vid porten, du får också din tävlingsnummer där.

15.20 D 100 m häck (83,8) försök
15.50 H 110 m häck (106,7) försök
16.00 H 100 m försök
16.20 D 100 m försök
16.40 H 300 m final (A,B,C, D, E)
17.15 D 300 m final (A,B)
17.30 H 110 m aj (106,7) final
17.40 D 100 m aj (83,8) final (A,B)
17.50 H 100 m final (A,B,C)
18.05 D 100 m final (A,B,C)

Borgå renoverade centralidrottsplan (2017) har bevisligen snabba banor och med medvindsgaranti erbjuds möjlighet till topptider

Vi premierar vinnaren i varje gren med 200 euro.

Vår målsättning är att erbjuda idrottarna en kvalitativ tävling och för publiken en underhållande tillställning.
Reservera tävlingen i kalendern redan nu och kom förbättra dina rekord!

GRENAR med börkjan kl. 15.00

– H 110m häck  (försök)
– D 100m häck  (försök)
– H 100m           (försök)
– D 100m           (försök)
– H 300m
– D 300m
– H 110m häck   (final, A,B)
– D 100m häck   (final, A,B)
– H 100m          (final, A,B,C.)
– D 100m          (final, A,B,C.)

       Sammanlagt  6 grenar

ANMÄLNING
Anmälan till TOPGAMES Sprint görs via www.kilpailukalenteri.fi senast onsdagen den 8.7.2020.
Om du anmäler via e-post bör du ange namn, licensnr, förening, klass och grenar med årsbästa (el.personbästa). E-post: leif.rikberg@akilles.fi

DELTAGARAVGIFTER: 15 euro/gren. Avgiften inbetalas senast 8.7.2020 på konto: Borgå Akilles FI78 4050 1040 0196 21.
EFTERANMÄLAN. Om det finns plats, 25 euro/gren.

FÖRFRÅGNINGAR: Lars Fagerholm 0400-432 166, Ray Blomqvist 050-550 9829

BEKRÄFTNING AV DELTAGANDE
Löpningar:
genom avprickning 30 min före grenens början på anslagstavlan vid tävlingskansliet.

Varmt välkommen till Borgå

Tervetuloa Porvooseen ja TOPGAMES SPRINT
huippukisaan sunnuntaina 12.7.2020 klo. 15 alkaen.

AIKATAULU 12.7.2020 (päivitetty 9.7. kl 17)

Osanoton varmistus
Varmista osanottosi teltassa portin vieressä, saat samalla kilpailunumerosi

15.20 N 100 m aj (83,8) alkuerät
15.50 M 110 m aj (106,7) alkuerät
16.00 M 100 m alkuerät
16.20 N 100 m alkuerät
16.40 M 300 m loppukilpailu (A,B,C)
17.15 N 300 m loppukilpailu (A,B)
17.30 M 110 m aj (106,7) loppukilp.
17.40 N 100 m aj (83,8) loppukilp.
17.50 M 100 m loppukilpailu (A,B,C)
18.05 N 100 m loppukilpailu (A,B,C)

Porvoon uusittu keskuskenttä (2017) on todistetusti
nopea ja myötätuulitakuun siivittämänä tarjoaa
mahdollisuuden huippuaikoihin.

Palkitsemme kunkin lajin voittajan 200 eurolla.

Tavoitteemme on luoda urheilijoille laadukkaat kisat ja katsojille viihdyttävän tilaisuuden.
Varaa nyt päivämäärä kalenterista ja tule rikkomaan ennätyksiä!

LAJIT alkaen klo 15.00

– M 110m aj    (alkuerä)
– N 100m aj     (alkuerä)
– M 100m        (alkuerä)
– N 100m         (alkuerä)
– M 300m
– N 300m
– M 110m aj    (finaali, A,B)
– N 100m aj     (finaali, A,B)
– M 100m        (finaali, A,B,C.)
– N 100m         (finaali, A,B,C.)

        Yhteensä 6 lajia

ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautuminen TOPGAMES Sprinttiin tehdään www.kilpailukalenteri.fi kautta viimeistään keskiviikkona 8.7.2020.
Mikäli ilmoittaudut sähköpostilla ilmoita nimi, lisenssinro, seura, sarja ja lajit sekä tämän vuoden paras tulos. Sähköposti: leif.rikberg@akilles.fi

OSANOTTOMAKSUT: 15 euroa/laji. Maksu suoritetaan viimeistään 8.7.2020 tilille Borgå Akilles FI78 4050 1040 0196 21.
JÄLKI-ILMOITTAUTUMINEN: mikäli lajeihin mahtuu, 25 euroa/laji.

TIEDUSTELUT:
Lars Fagerholm 0400-432 166, Ray Blomqvist 050-550 9829

OSANOTON VARMISTUS:
Juoksut: ruksaamalla pöytäkirjaan 30 min ennen lajin alkua ilmoitustaululla kilpailukanslian vieressä

Lämpimästi tervetulleita Porvooseen!